ابوظبی مرحله سوم آزمایش‌های بالینی واکسن احتمالی کرونا را آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر رسانه‌ای ابوظبی پنج‌شنبه 16 ژوئیه اعلام کرد که شرکت دارو سازی چینی «سینوفارم»، مرحله سوم آزمایش‌های بالینی بر روی واکسن کرونا را در ابوظبی آغاز کرده ‌است.

این آزمایش‌ها در ابوظبی در چارچوب همکاری میان شرکت «چاینا نشنال بایوتیک گروپ» وابسته به «سینوفارم» و گروه «جی 42» پیشتاز درعرصه هوش مصنوعی و «محاسبات شبکه‌ای» در ابوظبی زیر نظارت اداره بهداشت ابوظبی و وزارت بهداشت امارات انجام می‌گیرد.

بر اساس سلسله توئیت‌های دفتر رسانه‌ای ابوظبی، واکسن احتمالی زیر پوشش سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و امارات به عنوان کاندید برتر برای اجرای آزمایش‌های بالینی در نظر گرفته شده زیرا بیش از 200 تابعیت متقاوت در این کشور بسر می‌برند.

شرکت در مرحله سوم این آزمایش‌ها برای داوطلبان در سنین 18 تا 60 سال که در دو شهر ابوظبی و العین زندگی می‌کنند، آزاد است و این آزمایش‌ها از 3 تا 6 ماه ادامه خواهد داشت.

دفتر رسانه‌ای ابوظبی در توئیتی نوشت: «شیخ عبدالله بن محمد آل حامد رئیس اداره بهداشت ابوظبی، نخستین داوطلب شرکت در آزمایش بالینی است و دکتر جمال الکعبی جانشین سرپرست اداره بهداشت نیز برای اجرای این آزمایش بالینی داوطلب شده‌ است.»

دفتر رسانه‌ای تأکید کرده این مشارکت میان امارت و چین «استفاده سریع از واکسن برای همه اهالی کشور امارات را تضمین خواهد کرد و ابوظبی مرکز تولید این واکسن خواهد بود.»

سینوفارم مجوز اجرای آزمایش بالینی را در اواخر ژوئن گرفت. این شرکت از فناوری واکسن‌سازی شناخته شده‌ای استفاده می‌کند که در ساخت واکسن برای بیماری‌هایی همچون آنفلوآنزا و حصبه استفاده شده ‌است.

دولت ابوظبی اعلام کرده واکسن آزمایشی، دو مرحله از آزمایش‌ها بروی داوطلبان را پشت سر گذاشته و نتیجه این آزمایش‌ها 100% مثبت بوده و بدن هر یک از داوطبان با دو نوبت استفاده در روز طی 28 روز توانسته‌ است، پادتن بسازد.

تا این لحظه واکسن پذیرفته شده‌ای برای بیماری کووید19 کاربرد تجاری پیدا نکرده ‌است.

به گفته سازمان جهانی بهداشت، 23 واکسن احتمالی برای این بیماری وجود دارند که سه واکسن از میان آنها به مرحله سوم آزمایش‌های بالینی در سطح کلان برای سنجش میزان تأثیر گذاری آنها رسیده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید