هشدار رئیس سازمان مدیریت بحران ایران: باید دعا کنیم که در تهران زلزله نیاید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران ایران در مورد وقوع زلزله در پایتخت گفت: دعا کنید در تهران زلزله نیاید! بر اساس گزارشی که دوستان اعلام کردند، آمادگی تهران برای مقابله با زلزله با وجود همه اقدامات 18.8 درصد است.

این مقام مسئول چهارشنبه 15 ژوئیه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرداری تهران ترافیک و جمعیت پایتخت را یکی از مشکلات اصلی خواند و اضافه کرد: «حدود 470 منبع آب اضطراری برای تهران نیاز است که تا الان حدود سه یا چهار مورد از این منابع آماده شده ‌است.»

به گزارش تسنیم، نجار دراین نشست اظهار کرد: بعد از زلزله دماوند و فیروزکوه، جلسه مفصلی با حضور کارشناسان مؤسسه ژئوفیزیک تشکیل دادیم تا رفتار مردم در ارتباط این زلزله و گسل‌ها را بررسی کنیم. همچنین پس از پایان هر زلزله و زلزله اخیر، گزارشی از مؤسسه ژئوفیزیک تهیه می‌شود که در پایان این گزارش مسئولان مربوطه در این مؤسسه یادآوری می‌کنند که زلزله خبر نمی‌کند و همواره باید آماده باشیم. نجارنسبت به تخریب و تلفات بالای یک زلزله احتمالی در تهران هشدار داد و گفت که طبق یک گزارش رسمی، آمادگی تهران برای مقابله با زلزله تنها 18.8 درصد است.

وی با بیان اینکه بنده همواره اعلام کردم دعا کنید در تهران زلزله نیاید، گفت: بعضاً این حرف بنده مورد تمسخر قرار گرفته و حتی یکی از رسانه‌ها، آرم روی لباس بنده را تغییر داده و دو دست به نشانه دعا بر روی لباس بنده طراحی کرد اما بنده باز هم عرض می‌کنم که باید دعا کنیم که در تهران زلزله نیاید!

نجار همچنین تعداد قبرهای موجود در صورت وقوع زلزله احتمالی را ناکافی دانست و گفت: «چند وقت پیش یکی از مسئولان گفته بود ما 15 هزار قبر آماده داریم، خب این 15 هزار قبر در مقایسه با 100 هزار کشته‌ای که تخمین زده می‌شود در زلزله 7 ریشتر داشته باشیم، چقدر است؟»

او استفاده از ظرفیت‌های نیروی نظامی در صورت وقوع زلزله را ضروری دانست و اظهار داشت که سه فرودگاه مهرآباد، قله مرغی و دوشان تپه برای انتقال مجروحان به سایر شهرها در نظر گرفته شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید