تصویری؛ رشد مدلینگ میان جوانان در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هرچند افغانستان یک کشور سنتی است، اما در سال‌های اخیر مدلینگ توجه بیشتر جوانان افغان به شمول دختران و پسران را به خود جلب کرده است و در حال حاضر حدود 50 گروه مدلینگ در این کشور فعالیت دارند.

به گزارش «رادیو کلید»، سلما حسینی مدل افغان می‌گوید: «دیدگاه مردم فرق می‌کنند. بعضی‌ها نظر مثبت می‌دهند و بعضی‌ها نظر منفی می‌دهند ولی هیچ تغییری در تصمیم و اهداف من وارد نمی‌کند. همان قدر نظرهای منفی است بیشتر از آن نظرهای مثبت نیز است و مردم تشویق می‌کنند».

از سوی دیگر، حامد ولی مؤسس گروه «مدلستان» در افغانستان اظهار کرد، مدل یکی از قسمت‌های مهم جامعه است در چرخه اقتصاد جامعه تأثیر دارد.

ولی ادامه داد، تجارت هر کشور به تبلیغات و هر تبلیغات به مدل نیاز دارد هر قدر مدلینگ حرفه‌ای باشد به تأثیرگذاری تبلیغات نیز کمک می‌کند.

حامد ولی اضافه کرد، مدلینگ هنوز در افغانستان جا نیفتاده و معرفی هم نشده است، هر چند در سابق در این کشور مدلینگ وجود داشته اما در چند دهه اخیر از مدلینگ هیچ نام برده نشده و مردم فراموش کرده اند.

وی تاکید کرد، هدف از ایجاد گروه «مدلستان» معرفی مدلینگ معیاری و برتر افغانستان به بازارهای داخلی و جهانی است.

حامد ولی علاوه کرد، گروه مدلستان‌ در سال 2019 فعالیت خود را به‌گونه حرفه‌ای آغاز کرده است.

شایان ذکر است که مدل‌های افغان در بخش‌های مختلف به‌ ویژه نمایش لباس فعالیت دارند و مدلینگ در افغانستان کاری بی‌خطر هم نیست. از مخالفت خانواده‌ها شروع تا حساسیت‌های جامعه و حتی حمله مسلحانه بالای مدل‌ها را در قبال دارد.

انجیلا ناصری مسئول یکی از گروه‌های مدلینگ در کابل دو سال پیش مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و زخمی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید