ترامپ: اعدام نکنید اعدام پیام اسفناکی به دنیاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حمایت‌ها از کمپین #اعدام_نکنید، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا روز چهارشنبه 15 ژووئیه 2020 به این کمپین پیوست و در صفحه توئیترش نوشت که اعدام سه جوان ایرانی یک پیام اسفناک به دنیاست.

کمپین #اعدام_نکنید که با هدف جلوگیری از اعدام سه جوان ایرانی شرکت‌کننده در اعتراضات آبان ماه 98 به راه افتاده و بسیاری آن را تاریخی‌ترین حرکت اعتراضی ایرانیان پس از انقلاب خواندند، میلیون‌ها بار در توئیتر بازنشر شده و براساس آمارها بیش از 6 میلیارد بار دیده شد. گستره این کمپین به حدی بود که خبرگزاری فارس، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران را هم وادار به اعتراف به گستردگی آن کرد.

پیش از رئیس‌جمهوری آمریکا، وزرای خارجه سوئد و دانمارک، وزیر خارجه سابق سوئد، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان نیوزیلند، مشاور ارشد وزیر خارجه آمریکا به این کمپین پیوسته بودند.

دونالد ترامپ در یکی از معدود توئیت‌هایش به زبان فارسی، در صفحه توئیترش نوشت: «سه نفر در ایران برای شرکت کردن در تظاهرات محکوم به مرگ شده اند. اعدام آنها در هر لحظه قابل انتظار است. اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می فرستد و نباید انجام شود. #اعدام_نکنید»

توئیت ترامپ به زبان فارسی با استقبال گسترده کاربران فارسی زبان مواجه شد و هزاران بار لایک و بازنشر شد.

حشمت علوی، روزنامه‌نگار ایرانی خطاب به ترامپ نوشت: «آقای رییس جمهور، تشکر از اینکه بار دیگر حمایت خود را از مردم ایران نشان دادید. میلیون‌ها نفر خواستار توقف و منتفی شدن این حکم هستند. #اعدام_نکنید.»

کاربری به نام جوکر هم با تکرار چندباره جمله «ترامپ دمت گرم» تصویری از یک دیوارنویسی در ایران منتشر کرد که در آن از رئیس‌جمهوری آمریکا تقدیر شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید