ایران نفتکش حامل نفت تحریمی خود را ربود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس در روز چهارشنبه 15 ژوئیه یک نفتکش حامل نفت تحریمی که ایالات‌متحده آمریکا در صدد ضبط آن بوده، توسط ایران ربوده شده است.

آسوشیتدپرس این خبر را به نقل از یک سازمان دریانوردی و همچنین دیوید هاموند، سرپرست گروه حقوق‌بشر ناظر بر کشتیرانی منتشر کرده است.

شایان ذکر است که نظام ایران برای دور زدن تحریم‌های نفتی خود از شیوه‌های مختلفی استفاده می‌کند که استفاده از نفتکش‌هایی با پرچم‌های کشورهای دیگر و همچنین از طریق فروش و انتقال روی آب نفت از یک نفتکش به نفتکش‌دیگر از جمله این شیوه‌ها هستند.

سازمان دریانوردی مزبور روز چهارشنبه 15 ژوئیه با انتشار تصاویر ماهواره ای، خبر مربوط به ربوده شدن این نفتکش را اعلام کرده است.

در گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس آمده است که تصویرهای ماهواره‌ای حکایت از آن دارند که این نفتکش در آب‌های ایران است و دو نفر از خدمه آن نیز در خاک ایران به سر می‌برند.

همین سازمان دریانوردی اعلام کرده است که در گزارش‌های نخستین اطلاع دقیقی از سرنوشت کشتی «ام‌تی گالف اسکای» منتشر نشده بود.

اکنون، ناخدای این کشتی در تماس با گروه حقوق بشر ناظر بر کشتیرانی اعلام کرده است که این نفتکش روز پنجم ژوئیه ربوده شده است.

بنا بر اظهارات دیوید هاموند 26 خدمه این کشتی که هندی بوده‌اند، به کشور خود بازگشته‌اند. او گفته است: «ما از بابت شنیدن این موضوع که به خدمه کشتی آسیبی نرسیده است، خرسندیم. این مهم‌ترین نگرانی ما درباره این ماجرا بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید