انتقاد اپیدمیولوژیست کاخ سفید از سازمان جهانی بهداشت:«خطاهایی مرتکب شده است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی فاوچی کارشناس اپیدمیولوژیست کاخ سفید و مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار ایالات متحده آمریکا صبح چهار‌شنبه 15 ژوئیه 2020 ضمن انتقاد از نحوه تعامل سازمان جهانی بهداشت با پاندمی ویروس جدید کرونا که از چند ماه پیش تاکنون منجر به مبتلا شدن بیش از 13 میلیون انسان شده است گفت سازمان جهانی بهداشت «خطاهایی مرتکب» شده است.

بدون شک این موضع آنتونی فاوچی اپیدمیولوژیست و مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار ایالات متحده آمریکا در تایید انتقادهایی است که پیش‌تر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قبل از خروج کشورش از سازمان جهانی بهداشت و توقف کمک‌های مالی‌اش به این سازمان مطرح کرده بود.

این اظهارات انتقادآمیز آنتونی فاوچی همچنین در تقویت گامی است که چند روز پیش و در پی فراخوان‌های بین‌المللی در این زمینه برای تشکیل کمیته‌ای بین‌المللی جهت تحقیق درباره نحوه تعامل سازمان جهانی بهداشت با بحران کرونا اتخاذ شده است.

سازمان جهانی بهداشت به دلیل توصیه‌هایش در ارتباط با ویروس جدید کرونا، نحوه تعامل آن با این ویروس و اضافه بر آن متهم شدنش از سوی دولت ایالات متحده مبنی بر طرفداری از دیدگاه چین در این پرونده بهداشتی، در معرض انتقادهایی قرار گرفته است.

فاوچی کارشناس آمریکایی برجسته در عین حال ابراز امیدواری کرد که روابط کشورش با سازمان جهانی بهداشت بهبود یابد.

آنتونی فاوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار ایالات متحده آمریکا طی همایشی مجازی در دانشگاه جورج تاون گفت:«این سازمان کاملی نیست. آنها خطاهایی را مرتکب شدند، اما من به خطاهایی نیز می‌نگرم که تصحیح شده است».

فاوچی نیز به وجود اشخاصی خوب در سازمان جهانی بهداشت اشاره کرد و گفت که او از نزدیک به مدت 40 سال با سازمان جهانی بهداشت همکاری کرده است.

شایان ذکر است سازمان جهانی بهداشت در سایه سلب اعتماد صورت گرفته نسبت به نحوه مدیریت بحران توسط آن به مدت یک ماه با یکی از سخت‌ترین مراحل تاریخ فعالیت‌هایش مواجه بوده و در این راستا اتهام‌هایی مبنی بر « تبانی» با دولت چین علیه آن مطرح شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید