ائتلاف عربی: موشک بالستیک حوثی بر منطقه مسکونی در مارب سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه 14 ژوئیه 2020 از سقوط یک فروند موشک بالستیک حوثی بر مناطق مسکونی و غیرنظامی در شهر مارب یمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که یک فروند موشک بالستیکی که از داخل یمن توسط شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران پرتاب شده بر مناطق مسکونی شهری و غیرنظامی در شهر مارب یمن سقوط کرد.

المالکی توضیح داد «ادامه نقض قانون بین‌المللی انسانی توسط شبه‌نظامیان حوثی با پرتاب کردن موشک‌های بالستیک و سقوط تصادفی آن بر غیرنظامیان و مناطق مسکونی شهری جان صدها تن از غیرنظامیان را تهدید می‌کند».

سرهنگ المالکی افزود «این گونه عملیات پرتاب تنش‌زایی عمدی علیه غیرنظامیان بی‌گناه و در راستای شیوه شبه‌نظامیان حوثی تروریست در هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی شهری در داخل یمن و کشورهای همسایه یمن است».

سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن همچنین بر ادامه اتخاذ تدابیر قاطعانه و بازدارنده از سوی فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف برای دفاع از غیرنظامیان در داخل یمن و محافظت از امنیت منطقه و جهان تاکید کرد.

شایان ذکر است که در 8 ژوئیه جاری نیز شبه‌نظامیان حوثی با موشک بالستیک شهرکی مسکونی در شهر مارب یمن را هدف قرار داده بودند که چندین کشته و زخمی برجای گذاشت که از جمله آنها تعدادی زن و کودک بودند.

سخنگوی ائتلاف در این رابطه اعلام کرده بود که «شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران شامگاه چهارشنبه 8 ژوئیه یک فروند موشک بالستیک را از داخل یمن پرتاب کردند که در وسط مناطق مسکونی شهری و غیرنظامی شهر مارب سقوط کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید