بمباران مواضع حوثی‌ها در صنعا و انهدام مخازن اسلحه آنها در استان صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی آتش‌باران ارتش ملى یمن و حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبرى سعودى براى حمایت از دولت قانونی یمن در جبهه صلب از شهرستان «نَهم» در شرق صنعا، شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی دوشنبه 13 ژوئیه 2020 متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی شدند.

به گزارش العربیه یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش ملی یمن با ایجاد کمین محکمی در مسیر عناصر شبه‌نظامی حوثی که برای نفوذ در یکی از مواضع نظامی در کوهستان صلب تلاش می‌‌کردند، موفق شدند خسارت‌های مادی و جانی به آنها وارد کنند و از جمله تعدادی از عناصر شبه‌نظامی حوثی کشته و یا مجروح شدند.

این منبع یمنی گفت که توپخانه ارتش ملی لیبی خودروهای حوثی را در اطراف جبهه صلبت هدف قرار داده و موفق شد آن را به طور کامل منهدم کند.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف عربی یک خودرو نظامی، کاروان خودروهای حامل سربازان و مهمات ارسالی از داخل صنعا به مقصد شبه‌نظامیان حوثی را هدف قرار داده و همه سرنشینان آن را کشتند.

جنگنده‌های ائتلاف عربی همچنین با حمله‌ هوایی دیگری مخزن اسلحه متعلق به شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان نهم را هدف قرار دادند.

افزون بر آن یگان توپخانه‌ای ارتش ملی یمن دوشنبه مواضع و مخازن اسلحه متعلق به شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در جبهه باقم در شمال استان صعده را گلوله‌باران کرد.

یک منبع نظامی یمنی نیز گفت که توپخانه ارتش ملی یمن موفق شد مخازن اسلحه و تجمعات شبه‌نظامیان حوثی در نزدیکی سد باقم در استان صعده که خاستگاه رهبر گروه شبه‌نظامی حوثی در دورترین نقطه شمال این کشور است را گلوله‌باران کرده و منهدم کنند.

این منبع نظامی افزود که در پی بمباران هوایی توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی انفجارهای شدیدی به وقوع پیوسته و زبانه‌های آتش و دود در آسمان منطقه متصاعد شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید