المسماری: ترکیه در لیبی با هدف تثبیت اخوان المسلمین و باج‌خواهی از اروپا دخالت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرتیپ احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه دوشنبه 13 ژوئیه 2020 گفت که دخالت ترکیه در لیبی با هدف تثبیت گروه اخوان المسلمین و گروههای تروریستی در خاک لیبی است.

المسماری افزود که دخالت ترکیه در لیبی همچنین با هدف تسلط بر منابع نفت و گاز لیبی جهت نجات اقتصاد فروپاشیده آنکارا و تهدید با اهرم مهاجرت غیرقانونی برای باج‌خواهی از اتحادیه اروپا است که با پیوستن ترکیه به این اتحادیه مخالفت کرده است.

المسماری شامگاه دوشنبه در یک کنفرانس خبری توضیح داد که مجموع کل مهاجرانی که در سال جاری از لیبی به اروپا انتقال یافته‌اند بالغ بر 5876 نفر مهاجر بوده است.

سخنگوی ارتش ملی لیبی با اشاره به این‌که پس از خروج ارتش از غرب طرابلس بر تعداد مهاجران به اروپا افزوده شده است اشاره کرد که برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که ترکیه از سال 2019 در انتقال ترورست‌های سوری از طریق خطوط مهاجرت‌های غیر قانونی به اروپا نقش داشته است.

سرتیپ المسماری در این راستا تاکید کرد که گروههای تکفیری بر برخی بنادر تسلط یافته و از این طریق سفرهایی را برای انتقال اسلحه و تروریست‌ها به اروپا سازماندهی می‌کنند.

سخنگوی ارتش ملی لیبی نیز به تنش‌زایی‌های ترکیه برای جنگ در منطقه سرت و الجفره اشاره کرد که مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه از آن سخن به میان آورده است.

المسماری همچنین تاکید کرد ارتش ملی لیبی در آمادگی کامل برای دفاع مشروع از خاک لیبی، مردم و ثروت‌های این کشور است و از مردم لیبی خواست تا در صف واحدی علیه طرح‌ مداخله‌جویانه ترکیه بایستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید