18 مجروح در پی وقوع انفجار و آتش‌سوزی بزرگ در ناو جنگی آمریکایی در سانتیاگو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وقوع انفجار و آتش‌سوزی بزرگی در یک رزم‌ناو آمریکایی در پایگاه نظامی دریایی در نزدیکی شهر سانتیاگو ایالت کالیفرنیای آمریکا 18 تن مجروح بر جای گذاشت.

طبق گزارش‌های اولیه یکشنبه 12 ژوئیه 2020 در پی وقوع انفجار و آتش‌سوزی 18 تن از خدمه رزم‌ناو آمریکایی مجروح شده که با رسیدن تیم‌های آتش‌نشانی عملیات تخلیه رزم‌ناو و کنترل حریق انجام شد.

بنا به اظهارات مسئولان آتش‌نشانی 18 تن از ملوانان در پی وقوع آتش‌سوزی ناشی از انفجار در رزم‌ناو نظامی که در شهر سانتیاگو ایالت کالیفرنیا مستقر شده بود دچار سوختگی شدند.

تاکنون علت وقوع انفجار و آتش‌سوزی مشخص نشده اما بنا به گزارش‌های تصویری که از تلویزیون‌های آمریکا نشان داده شده ابر بزرگی از دود آسمان منطقه را فرا گرفته است.

مسئولان آتش‌نشانی گفتند که حوالی ساعت 16:00 به وقت گرینویچ یکشنبه تماسی را برای خاموش کردن آتش‌سوزی در کشتی جنگی موسوم به یو اس اس بونهوم ریچارد USS Bonhomme Richard، که در پایگاه نظامی دریایی در شهر سانتیاگو در غرب ایالات متحده آمریکا مستقر شده است، دریافت کردند.

مسئولان آتش‌نشانی در توئیتر نوشتند که تعدادی از ملوانان این کشتی جنگی آمریکایی که دچار مجروحیت‌های مختلفی شده بودند کمک‌های پزشکی دریافت کردند.

بنا به گزارش برخی رسانه‌های آمریکایی 11 ملوان که دچار «صدومیت‌های خفیف» شده بودند خدمات پزشکی دریافت کردند.

همچنین بنا به گزارش‌های رسانه‌‌ای قبل از وقوع آتش‌سوزی صدای انفجاری بر روی این کشتی جنگی شنیده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید