سرنگونی 2 موشک بالستیک و 6 پهپاد حوثی که به سعودی پرتاب شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه یکشنبه 12ژوئیه 2020 از رهگیری و سرنگونی 2 موشک بالستیک و 6 پهپاد بمب‌گذاری شده خبر داد که توسط شبه نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران به طور عمد برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامیان به سوی خاک پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه یکشنبه اظهار داشت که نیروهای مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن موفق شدند 2 فروند موشک بالستیک که توسط شبه‌نظامیان حوثی تروریست و به طور عمد برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامیان به سوی پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کنند.

سرهنگ المالکی افزود که نیروهای مشترک ائتلاف همچنین توانستند 6 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده که توسط شبه‌نظامیان حوثی تروریست از صنعا پایتخت یمن و به طور عمد برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامیان به سوی خاک سعودی روانه شده بود را رهگیری و سرنگون کنند.

المالکی توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی‌های تروریست همچنان به طور عمد تنش‌زایی‌های خصمانه‌‌شان را با کاربرد موشک‌های بالستیک و پهپادهای بمب‌گذاری شده جهت هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامیان در داخل شهرها و کشورهای همسایه یمن ادامه می‌دهند.

المالکی با تبیین توانمندی‌های نیروهای مشترک ائتلاف گفت که این نیروها در مقابله با این گونه تهدیدها و ناکام گذاشتن‌شان قادرند موشک‌های بالستیک و پهپادهای حوثی را پس از پرتاب شدن از مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی رهگیری و سرنگونی کنند.

المالکی همچنین تاکید کرد که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف از آمادگی‌های عالی برای مقابله با این گونه تهدیدات و ناکام گذاشتن‌ آنها برخوردارند و قادر هستند با اتخاذ تدابیر عملیاتی ضروری این گونه اقدامات تروریستی و تلاش‌های ناکام را متوقف کنند.

سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن تاکید کرد که ائتلاف عربی همه تدابیر لازم برای دفاع از غیرنظامیان و مناطق مسکونی را در چارچوب قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید