واکنش پلوسی به ماسک زدن ترامپ: او اعتراف کرد که ماسک زدن مانع شیوع کروناست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان ایالات متحده، روز یکشنبه گفت تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای زدن ماسک هنگام بازدید از مرکز ملی پزشکی نظامی «والتر رید» به معنای «اعتراف» او به این حقیقت است که پوشش صورت می تواند شیوع ویروس کرونا را محدود کند.

پلوسی افزود : «اکنون او در حال گذر از روی پل است این یک «اعتراف» است که اگر سربازان ما را می دیدید باید ماسک می‌زدید».

او در مصاحبه با CNN خطاب به ترامپ گفت: «اگر قرار است با فرزندان ما ملاقات داشته باشی، باید ماسک به صورت خود بزنی».

او ادامه داد: «اگر بخواهیم جلوی گسترش ویروس کرونا را متوقف کنیم متوقف كنیم ، باید ماسک بزنیم امیدواریم كه ترامپ موضع خود را تغییر دهد چون این امر به جلوگیری از شیوع کرونا کمک خواهد کرد».

روز شنبه ترامپ برای اولین بار هنگام ملاقات با سربازان و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که مشغول مراقبت از بیماران Covid-19 در بیمارستان مریلند بودند، با ماسک در مقابل دوربین‌ها ظاهر شد. رئیس جمهوری آمریکا در حال راه رفتن به یکی از راهروهای تأسیسات بود که صورت او با پوشش ماسک آبی رنگ با مهر طلایی ریاست جمهوری مشاهده شد.

ماسک زدن ترامپ که همواره از پوشیدن ماسک خودداری می کرد برای رسانه‌های آمریکا خبری مهم بود.

گفتنی است که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیشتر از اقدام رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر نزدن ماسک هنگام دیدارهای عمومی انتقاد کرده بود.

او گفته بود که ترامپ باید نمونه‌ای برای آمریکا در زمینه استفاده از ماسک در فضاهای عمومی باشد.

پلوسی در باره عدم ماسک زدن ترامپ گفته بود: «این از غرور ترامپ می‌آید. رئیس‌جمهور آمریکا باید این اعتماد را داشته باشد تا به دستورالعمل‌های داده شده در زمینه مسائل بهداشتی عمل کند. بله، او باید ماسک به چهره می‌زد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید