فرانسه: دخالت‌ ترکیه در لیبی را نمی‌پذیریم و حفتر نقش مهمی در مبارزه با داعش ایفا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه دوشنبه 13ژوئیه 2020 ضمن تاکید این که کشورش از هیچ کدام از طرف‌های درگیر در لیبی حمایت نمی‌کند گفت فرانسه با دخالت‌های ترکیه در لیبی مخالف است.

وزیر دفاع فرانسه همچنین تاکید کرد که نیروهای ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر نقش مهمی را در مبارزه با گروه داعش در لیبی بازی کرده‌اند.

همچنین در اظهاراتی رسانه‌ای فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه خواستار آن شد تا نیروهای خارجی دخالت‌ها در لیبی و نقض‌ تحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده سازمان ملل بر این کشور را متوقف کرده و سپس برای پایان دادن به بحران در لیبی به روند برلین و ایجاد راهکار سیاسی در این کشور بازگردند.

او در ادامه توضیح داد که فرانسه همه نقض‌های تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی اعمال شده بر لیبی را بدون تمییز و از سوی هر طرفی که صورت گرفته باشد را محکوم می‌کند.

پارلی با اشاره به این‌که ترکیه تعداد زیادی از مزدوران سوری را برای جنگ به لیبی اعزام می‌کند افزود که همه این اقدامات به دقت از سوی سازمان ملل رصد و ثبت می‌شود.

وزیر دفاع فرانسه همچنین گفت که پاریس در تلاش است تا توافق آتش‌بس، تقویت راه حل سیاسی، برقراری ثبات و مبارزه با تروریسم در لیبی را محقق کند.

وزیر دفاع فرانسه پنج‌شنبه گذشته نیز درباره اقدامات ترکیه در شرق دریای مدیترانه ابراز نگرانی کرده و با تشدید بر راه حل سیاسی در برابر مشکلاتی که دخالت‌های ترکیه در لیبی باعث می‌شود بر حمایت کشورش از جمهوری قبرس در چارچوب اتحادیه اروپا و همچنین در سطح دوجانبه تاکید کرد.

بنا به خبرگزاری رسمی قبرس «CNA» فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه همچنین در پاسخ به سوالی درباره اقدامات ترکیه در شرق دریای مدیترانه گفت:« نقش ترکیه در لیبی را بررسی کردیم، کما این‌که فرانسه اعتقادی به راه حل نظامی ندارد بلکه بر عکس روند حل سیاسی از طریق سازمان ملل و روند برلین را تایید می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید