تظاهرات و بستن خیابان‌ها در اعتراض به قطعی برق در شهر بصره عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تعدادی از مردم بصره پرجمعیت‌ترین شهر در جنوب عراق شامگاه یکشنبه 12 ژوئیه 2020 با تجمع در خیابان بغداد، یکی از خیابان‌های اصلی‌ این شهر در اعتراض به قطعی برق در مناطق‌شان تظاهرات کرده و ایجاد راه بندان کردند.

به گزارش خبرنگار العربیه تظاهرکنندگان عراقی در شهر بصره با تجمع، آتش‌‌زدن لاستیک‌ها و بستن خیابان اصلی شهر به قطعی‌های مکرر برق که از شب گذشته در مناطق مختلف روی داده، اعتراض کردند.

از سویی جاسم البخاتی عضو کمیته خدمات و عمران در پارلمان عراق وجود ضعف و کوتاهی از جانب دولت در فراهم ساختن انرژی برق مورد نیاز شهروندان را تایید کرد که باعث تظاهرات اعتراض‌آمیز ساکنان این شهر شده است.

البخاتی در گفت‌وگو با رسانه‌های محلی عراقی گفت که تعدادی از علل باعث شده تا ساختارهای شبکه برق‌رسانی تکمیل نشود، از جمله آن بر هم زدن قرارداد با شرکت زیمنس آلمان و انتقال آن به شرکت‌های دیگر، فشارهای بین‌المللی و گرفتن قراردادها از شرکت‌هایی مشخص و دادن آنها به شرکت‌های دیگر است.

این نماینده پارلمان عراق همچنین گفت که فساد مهمترین علت کمبود انرژی برق در عراق است و این‌که اغلب کشورها راضی نیستند تا عراق به وضعیت طبیعی‌اش بازگردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید