پنتاگون هدف قرار گرفتن کامیون‌های ارتش آمریکا در عراق را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) روز یکشنبه 12 ژوئیه در یک بیانیه رسانه‌ای، هرگونه حمله نظامی به منافع آمریكا در عراق به ویژه در اطراف منطقه شهر دیوانیه را تکذیب کرد.

پیشتر یک منبع امنیتی از حمله افراد مسلح به 3 دستگاه کامیون تریلی نفت‌کش در منطقه النجمی سماوه خبر داده بود.

یک منبع امنیتی روز شنبه به العربیه گفته بود، افرادی مسلح رانندگان 3 کامیون‌ که برای آمریکایی‌ها کار می‌کنند را پیاده کرده و سپس کامیون‌ها را آتش زدند.

منابع مطلع به رسانه‌های محلی گفته‎اند که کامیون‌هایی که مورد هدف افراد مسلح قرار گرفته‌اند متعلق به نیروهای آمریکایی بوده و در حال حمل تجهیزات لجستیکی بین شهرهای سماوه و دیوانیه بود.

منبع امنیتی گفت که سه کامیون تریلی حامل وسائل لجستیکی را در منطقه النجمی بین سماوه و فرمانداری قادسیه در جنوب کشور هدف قرار داده‌اند. این منبع افزود که این کامیون‌های وسایلی برای پشتیبانی لجستیکی سفارت آمریکا در بغداد را حمل می‌کردند.

از سوی دیگر حزب الله عراق مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. اما پنتاگون حمله به نیروهای خود یا وسائل مربوط به ارتش خود را تکذیب کرد.

گفتنی است که نخست‌وزیر عراق‌، مصطفی الکاظمی، روز شنبه تاکید کرد، قصد دارد مردم عراق را از باندهای تروریستی فعال در این کشور نجات دهد و این گروه‌های تروریستی را تحت تعقیب قرار دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید