ويديو؛ حمله به 3 کامیون‌ متعلق به نیروهای آمریکایی در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه و الحدث در عراق بعد از ظهر روز شنبه 11 ژوئیه از حمله افراد مسلح به 3 دستگاه کامیون تریلی نفتی در منطقه النجمی سماوه خبر دادند.

طبق این گزارش افراد مسلح رانندگان این کامیون‌ها را پیاده کرده و کامیون‌ها را آتش زدند.

منابع مطلع به رسانه‌های محلی گفته‎اند که کامیون‌هایی که مورد هدف افراد مسلح قرار گرفته‌اند متعلق به نیروهای آمریکایی بوده و در حال حمل تجهیزات لجستیکی بین شهرهای سماوه و دیوانیه بود.

یک منبع امنیتی در عراق به العربیه گفت، افراد مسلح 3 کامیون تریلی حامل وسائل لجستیکی را در منطقه النجمی بین سماوه و فرمانداری قادسیه در جنوب کشور هدف قرار داده‌اند.

به گفته این منبع رانندگان این کامیون‌ها عراقی بودند که افراد مسلح آنها را پیاده کرده و سپس کامیون‌ها را آتش زدند.

به گفته این منبع این کامیون‌های وسایلی برای پشتیبانی لجستیکی سفارت آمریکا در بغداد را حمل می‌کردند.

گفتنی است که نخست وزیر عراق‌، مصطفی الکاظمی، روز شنبه تاکید کرد، قصد دارد مردم عراق را از باندهای تروریستی فعال در این کشور نجات دهد و این گروه‌های تروریستی را تحت تعقیب قرار دهد.

الکاظمی هنگام بازدید از استان دیاله که برای نظارت بر اجرای عملیات موسوم به «قهرمانان عراق» به آنجا سفر کرده بود، گفت: «ما برای تلاش نیروهای قهرمان مان ارزش قائل هستیم و از آنها قدردانی می‌کنیم زیرا آنها اهداف بسیار ارزشمندی را برای نابودی دشمن و سلول‌های خفته تروریست‌ها را دنبال می‌کنند. این هسته‌های تروریستی در برخی مناطق تهدیدی جدی برای مردم ما به شمار می‌روند».

الکاظمی تاکید کرد که عملیات «قهرمانان عراق»برای محافظت از شهروندان در مناطقی است که این عملیات آغاز شده است».

او افزود: «ما همچنان تهدیدات مربوط به باندهای تروریستی را دنبال خواهیم کرد» .

الکاظمی به نیروهای امنیتی گفت: «من به شما توصیه می‌کنم از جان و مال شهروندان محافظت کنید، و پس از پایان عملیات مناطق را به دقت پاکسازی و کنترل کنید».

نخست وزیر عراق گفت، استان دیاله از تنوع قومی بسیار زیبایی تشکیل شده که مایه افتخار عراق است.

عملیات نیروهای عراقی که برای تعقیب باندهای فساد و قاچاق تحت عنوان «قهرمانان عراق» اغاز شد، وارد چهارمین مرحله خود شده است .این عملیات با هدف تعقیب باندهای قاچاق نفت و مواد غذایی از ایران به عراق راه اندازی شده است .باندهای بزهکار و قاچاق اغلب در خارج از کنترل دولت عراق از گذرگاه‌های مرزی این کشور برای خود استفاده می‌کنند.

برخی منابع عراقی می‌گویند، برخی از شبه نظامیان وابسته به سپاه پاسداران شاخه قدس این باندهای قاچاق را هدایت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید