ادامه آتش‌سوزی در مراکز حساس ایران؛ پتروشیمی تندگویان در ماهشهر دچار آتش‌سوزی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران گزارش دادند که دقایقی پیش دکانتورهای واحد PTA فاز دو پتروشیمی «شهید تندگویان» در ماهشهر به دلیل نشت Hot Oil دچار آتش‌سوزی شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، ساعت 17:15 امروز یکشنبه 12 ژوئیه 2020، دکانتورهای واحد PTA فاز دو پتروشیمی تندگویان به دلیل نشت Hot Oil آتش گرفت.
غیبی، رئیس HSE سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، از میزان خسارات حادثه اظهار بی‌اطلاعی کرد.

سلسه آتش‌سوزی‌ها در مراکز حساس ایران طی روزهای اخیر افزایش یافته است. برخی گزارش‌ها از نقش داشتن اسرائیل در برخی انفجارها خبر داده است، اما مقامات ایران با کم‌اهمیت جلوه دادن این انفجارها و آتش‌سوزی‌های حاصل از آن، سعی می‌کنند از حساسیت این موضوع بکاهند در حالی که تنها در یکی از این حوادث که در تاسیسات هسته‌ای نطنز در شمال استان اصفهان روز 2 ژوئیه رخ داد، گفته می‌شود که اختلال زیادی در فعالیت هسته‌ای ایران ایجاد کرده است، با توجه به اینکه این مکان یکی از مهم‌ترین سایت‌های غنی‌سازی اورانیوم در ایران به حساب می‌آید.

علت انفجار پارچین نیز که در شرق تهران در 25 ژوئن روی داد، توسط سخنگوی وزارت دفاع ایران «انفجار یک مخزن گاز» اعلام شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز نیز شنبه 4 ژوئیه از آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، او درباره این حادثه گفت: «یکی از ترانس‌های نیروگاه شهید مدحج زرگان در اهواز به دلیل افزایش دما دچار انفجار و آتش‌سوزی شد».

این مقام مسئول از میزان و مساحت آتش‌سوزی در این حادثه ابراز بی‌اطلاعی کرد و تاکنون نیز اطلاعات بیشتری در این باره و سایر حوادث منتشر نشد.

یکی دیگر از آتش‌سوزی‌ها نیز در در باقرشهر کهریزک تهران روز سه‌شنبه 7 ژوئیه رخ داد.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امین بابایی بخشدار کهریزک علت این حادثه را سهل‌انگاری در پر کردن کپسول‌های اکسیژن در یک کارگاه صنعتی عنوان کرد.

بخشدار کهریزک در این باره گفت: «در پی این حادثه دو نفر جان باختند و چند نفر هم مجروح شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید