حوثی‌ها اینگونه با قایق‌های بمب‌گذاری‌شده دریانوردی بین‌المللی را تهدید می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز جمعه 10 ژوئیه 2020 ویدئویی منتشر کرد که نشان می‌دهد پیکارجویان حوثی چگونه قایق‌های بمب‌گذاری‌شده را با هدف تهدید امنیت دریانوردی بین‌المللی در تنگه باب المندب و دریای سرخ، آماده می‌کنند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف اعلام کرد که نیروهای تحت امر این ائتلاف روز پنج‌شنبه ساعت 03:20 به وقت محلی دو هدف نظامی مشروع متعلق به «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» که از سوی ایران حمایت می‌شوند را در فاصله 6 کیلومتری جنوب بندر الصلیف مورد هدف قرار دادند.

Advertisement

المالکی گفت که این دو هدف نظامی مشروع تهدید قریب‌الوقوعی برای خطوط دریانوری و تجارت جهانی و تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی بودند. او گفت که این دو هدف، دو قایق بمب‌گذاری از دو هدایت‌شونده بود که برای انجام اقدامات خصمانه و «عملیات تروریستی» در تنگه باب المندب و جنوب دریای سرخ آماده می‌شدند و مورد هدف قرار گرفتن این دو قایق بمب‌گذاری شده با قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی تطابق داشته و از این رو اقدامات پیشگیرانه برای حمایت از شهروندان اتخاذ شد.

سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف گفت که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» از استان مکلا به عنوان مکانی برای شلیک موشک‌های بالستیک، پهپادها و قایق‌های بمب‌گذاری‌شده از دور هدایت‌شونده و همچنین کارگذاری بی‌رویه مین‌های دریایی استفاده می‌کنند و این اقدامات نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین‌المللی و توافقات استوکهلم است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید