برایان هوک: ایران از طریق حزب‌الله ملت لبنان را متضرر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با بالاگرفتن تنش‌ها میان تهران و واشنگتن، برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز جمعه 10 ژوئیه 2020 گفت که ایران از طریق حزب‌الله ملت لبنان را متضرر کرد.

برایان هوک با اشاره به اینکه تهران تهدیدهای منطقه‌ای‌اش را بیشتر کرده، متعهد شد که حمله اقدامات لازم برای استمرار منع تسلیحاتی ایران را اتخاذ کند.

حزب‌الله از سوی آمریکا و بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت شناخته شده و این سبب شده بسیاری از کشورها روابط خود را لبنان بکاهند.

این مقام عالی رتبه دولت آمریکا در ادامه گفت: «رژیم ایران با بحران مشروعیت مواجه است. این رژیم 1500 نفر از شهروندان را [ تنها در اعتراضات آبان‌ ماه] کشته و حدود 8 هزار نفر را زندانی کرده است. این یک اقدام سرکوبگرانه گسترده است.»

او ایران را با ونزوئلا مقایسه کرده و گفت که اقتصاد این دو کشور بدترین اقتصادها در جهان هستند و دولت‌های این دو کشور مردمانشان را به بدترین شکل ممکن نمایندگی می‌کنند.

در ماه آوریل ایران 5 نفتکش حامل حدود 1.5 میلیون بشکه نفت را به ونزوئلا فرستاد. دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که مدت‌هاست در پی متوقف کردن تجارت انرژی با ایران است، تهدید کرد انتقام می‌گیرد و همه بنادر و شرکت‌های حمل و نقل دریایی و بیمه‌ها را از خدمات‌دهی به ایران و نفتکش‌هایش بر حذر داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید