فرانسه و ایتالیا: راه‌حل نظامی برای بحران لیبی وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با بحرانی‌تر شدن اوضاع در لیبی و ادامه روند ارسال پیکارجویان اجاره‌ای از سوی ترکیه به طرابلس، لورینزو جویرینی و فلورنس بارلی وزرای دفاع ايتاليا و فرانسه روز جمعه 10 ژوئیه 2020 در رم دیدار کرده و تاکید کردند راه‌حل نظامی برای بحران لیبی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری نووا ايتاليا وزاری دفاع فرانسه و ایتالیا با تاکید بر نبود راه‌حل نظامی، اعلام کردند برای برون‌رفت از بحران لیبی باید راه‌حل‌های سیاسی را در دستور کار قرار داد.

دو طرف همچنین بر التزام مشترک خود بر مبارزه با روند قاچاق اسلحه به لیبی و نقض محدودیت‌ها و تحریم‌های مرتبط با این موضوع تاکید کردند.

لورینزو جویرینی و فلورنس بارلی گفتند که باید از هر انحرافی در مسیر کنترل بحران لیبی که این کشور از سال 2011 با آن درگیر است، جلوگیری شود.

پیش از این نالدی پندور، وزیر روابط بین‌المللی آفریقای جنوبی هم در جلسه‌ای که برای بررسی اوضاع لیبی با حضور آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و وزاری خارجه چند کشور دیگر برگزار شده بود، از همه اطراف درگیر در لیبی خواست با درخواست دبیرکل سازمان ملل و اتحادیه آفریقا برای آتش‌بس موافقت کنند.

او اعلام کرد که اگر بحران کرونا اجازه دهد، کشورش آماده میزبانی از نشستی برای حل بحران لیبی در آدیس‌آبابا است.

وزیر روابط بین‌المللی آفریقای جنوبی تاکید کرد: «هیچ راهی برای تحقق صلح در لیبی، راه‌حلی سیاسی بر اساس خواست مردم لیبی وجود ندارد و راه حل بحران لیبی نباید یک راه حل نظامی باشد.»

او با اشاره به اینکه «طرف‌های خارجی تسلیحات و پیکارجویان اجاره‌ای به لیبی می‌فرستند»، گفت: «نقض ممنوعیت‌های تسلیحاتی در لیبی کماکان از سوی طرف‌های داخلی و خارجی ادامه دارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید