هوک: ایران مذاکره حضوری با آمریکا را رد کرده و فرصت‌های خوب را از دست می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بریان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران می‌گوید به نظام ایران پیشنهاد مذاکره حضوری کنسولی داده، اما این پیشنهاد رد شده ‌است.

برایان هوک چهارشنبه 8 ژوئیه به پایگاه خبری «المانیتور» گفته‌ است به نظرش علی خامنه‌ای رهبر انقلاب، اجازه مذاکرات مستقیم با آمریکا را به دیپلمات‌های ایرانی نداده ‌است.

وی با عنوان ساختن این موضوع که «ایران در حال از دست دادن فرصت‌های خوب است» ابراز امیدواری کرد که هم در موضوع تبادل زندانی‌ها و شاید هم در دیگر پرونده‌ها، شاهد پیشرفت مذاکرات میان دو کشور باشد.

هوک افزود: به رغم پیشنهاد مذاکرات مستقیم آمریکا، ایران به پای میز مذاکره نمی‌آید و تا زمانی که موضع ایران چنین است، آمریکا به میانجی‌‌گری سوئیس (حافظ منافع ایالات‌متحده در ایران) متکی خواهد بود.

از نگاه هوک اگر ایران وارد مذاکره می‌شد می‌توانست پیشنهاد «معامله بزرگ» دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را ارزیابی کند.

به گفته هوک، آمریکا عجله‌ای برای مذاکره ندارد و استراتژی (فشار حداکثری) ایالات‌متحده در مقابل ایران کارایی خود را نشان داده ‌است.

وی همچنین خاطر نشان نمود که هرگونه توافق جدید احتمالی با ایران، حق غنی‌سازی اورانیوم برای این کشور را به رسمیت نخواهد شناخت و با این کار ایران فرصتی برای تولید بمب هسته‌ای نخواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید