هشدار وزیر بهداشت ایران: مردم گرسنه ممکن است طغیان کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سعید نمکی وزیر بهداشت ایران روز چهارشنبه 8 ژوئیه در نشست اضطراری ستاد مبارزه با کرونا در تهران با گلایه از مردم و مسوولانی که اسم‌شان را نبرد و با ادعای آمادگی وزارت‌خانه برای مقابله با کرونا گفت وظیفه او حفظ سلامتی مردم است اما از او خواسته‌اند به فکر معیشت باشد.

به گزارش رسانه‌های داخلی، نمکی هم‌چنین تأکید کرد که گزارش‌های امنیتی تأیید می‌کنند مردم از فقر و تهی‌دستی به سمت طغیان می‌روند و مسئله امنیتی جدی است و رئیس‌جمهوری و نیروهای امنیتی باید به معیشت مردم و عدم شکل‌گیری طغیان فکر کنند.

وزیر بهداشت در این نشست با اشاره به برنامه وزارت‌خانه در مبارزه با کرونا گفت مسوولیت وضعیت فعلی و بازگشت موج کرونا، ناشی از سهل‌انگاری دیگران است: «چه مردم و چه دوستانی غیر از مردم که در جایگاه‌هایی در بخش خصوصی و دولتی نشسته‌اند.»

او مدعی شد ایران هفتم بهمن 1398 اولین کشور جهان بوده که پروازها را قطع و پیش از تولید تست «پی سی ار»، کیت را طراحی کرده‌است.

نمکی در ادامه، پس از تمجید بسیار علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب به صورت غیرمستقیم اما صریح از حسن روحانی رئیس‌جمهوری انتقاد کرد. او گفت به جای این که به رئیس‌جمهوری بگویند تو غصه نخور و دنبال بیماری باش و اقتصاد را ما حمایت می‌کنیم، در دوگانه معیشت و سلامت، از او که فقط باید به سلامت می‌پرداخت، خواستند به معیشت بیش از سلامت بپردازد.

وزیر بهداشت افزود روحانی باید به پرسنل می‌گفت پروتکل بنویسید که چگونه بازگشایی انجام شود، به جای این که بایستد و بگوید چگونه ببندیم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید