هشدار دستگاه اطلاعاتی آلمان: عناصر سپاه قدس در آلمان فعال هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با گذشت چند ماه از ممنوعیت رسمی فعالیت‌های شبه‌نظامیان حزب‌الله در آلمان، هورست زهوفر وزیر کشور آلمان از این اقدام ابراز خشنودی کرد.

این در حالی است که گزارش سالانه دستگاه اطلاعاتی داخلی نسبت به فعالیت‌های جاسوسی ایران در این کشور به وسیله عناصر سپاه قدس و اقدامات فزاینده ایران با استفاده از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات آلمان، هشدار داد.

وزیر کشور آلمان در جریان همایش اعلام گزارش سالانه پیرامون تهدیدهای امنیتی علیه آلمان در سال 2019 دراین رابطه گفت: «ما از این که ممنوعیت فعالیت حزب‌الله در آلمان را اعلام کردیم، خشنودم زیرا نمی‌توان پذیرفت که احزابی در کشور ما فعال باشند که تهدیدی برای دیگر کشورها ایجاد کنند.»

در گزارش دستگاه اطلاعاتی آلمان آمده است که طرفداران حزب‌الله در این کشور، انسجام سازمانی و عقیدتی خود را در قالب انجمن‌های مساجد محلی حفظ می‌کنند که بودجه آنها از طریق کمک‌های خیریه تأمین می‌شود.

در ادامه این گزارش، خاطرنشان شده که حزب‌الله ممنوع شده در آلمان، برنامه‌ریزی‌های تروریستی خود علیه منافع اسرائیل در بیرون از خاورمیانه را پی می‌گیرد.

حملات سایبری ایران

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به فعالیت‌های جاسوسی دستگاه اطلاعاتی و عناصر سپاه قدس در آلمان در بسترسازی برای اجرای عملیات علیه اشخاص و برخی از مراکز آمده ‌است که توان ایران برای حملات سایبری در سال‌های اخیر، بیشتر شده که هدف از این حملات، دور زدن تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور و دستیابی دائمی به اطلاعات حساس است.

در ادامه گزارش مزبور با تأکید بر خطر اسلام افراطی در آلمان و افزایش شمار عناصر اخوانالمسلمین به 300 نفر، در خصوص 13 هزار راست‌گرای تندروی آلمانی نیز هشدار داده شده که آماده دست‌زدن به اقدامات خشونت‌بار هستند.

ممنوعیت حزب‌الله در آلمان و موج دستگیری‌ها

گفتنی است که وزارت کشور آلمان در اواخر آوریل گذشته، فعالیت حزب‌الله در آلمان را ممنوع اعلام کرد و یک سلسله دستگیری‌ها را در خصوص افراد مشکوک به عضویت در این گروه شبه نظامی را به مورد اجرا گذاشت که به گفته مسئولان امنیتی المان، شمار عناصر حزب‌الله در این کشور به 1050 تن می‌رسد.

شایان ذکر است که آلمان پیش از این اقدام، شاخه نظامی و شاخه سیاسی حزب‌الله را از هم جدا در نظر می‌گرفت ولی در دسامیر گذشته، پارلمان آلمان با اکثریت آراء، قانون ممنوعیت حزب‌الله (شاخه نظامی و سیاسی) را تصویب کرد و دو حزب حاکم، خواهان جای‌دادن حزب‌الله در فهرست اتحادیه اروپا مربوط به سازمان‌های تروریستی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید