کرافت به العربیه: ایرانیان را به خاطر رفتارهای منطقه‌ای‌شان تحت پیگرد قرار می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه اختصاصی با «العربیه» عنوان نمود که حمله به آرامکو، دلیلی بر رفتار ایران در برهم زدن ثبات منطقه بوده و واشنگتن قطعاً ایران را به خاطر منش و رفتارش در منطقه مورد بازخواست قرار خواهد داد.

او افزود که واشنگتن نسبت به تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران که به موجب برجام در ماه اکتبر به پایان می‌رسد، اصرار می‌ورزد و از تمامی تدابیر برای تمدید این تحریم استفاده خواهد کرد.

به گفته نماینده آمریکا در سازمان ملل، برنامه هسته‌ای ایران، صلح جویانه نیست و واشنگتن هرگز اجازه ادامه اقدامات سرکوب‌گرانه ایران در عراق را نخواهد داد.

کرافت تأکید کرد که دولت ترامپ از تمامی ابزارها برای مقابله با نظام ایران استفاده خواهد کرد و ترامپ شخصاً مشخص کرده که این تحریم‌ها علیه ملت ایران نیست.

از سوی دیگر به گفته وی، روسیه و چین در کار سیاسی‌کردن موضوع کمک‌های انسانی در سوریه هستند.

او در این رابطه با اشاره به وخامت وضعیت انسانی در سوریه گفت «ما شورای امنیت را در جریان وضغیت پناهندگان در ادلب گذاشته‌ایم.»

گفتنی است که پمپئو وزیر خارجه آمریکا یک هفته پیش با تأکید بر این که برداشتن تحریم‌ها علیه ایران باعث تنش آلوده‌تر شدن خاورمیانه می‌شود، خاطرنشان کرد که نمی‌توان به نظام ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر اعتماد کرد زیرا به تهدیدهای خود علیه دیگر کشورها ادامه داده و فعالیت‌های تروریستی خود را پی می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید