شمار جان‌باختگان کرونا در افغانستان به 957 و بهبود یافتگان به 20841 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه 9 ژوئیه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 20 بیمار کرونا در این کشور جان‌باختند و 141 بیمار دیگر بهبود یافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به 957 و بهبود یافتگان به 20 هزار و 841 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 314 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 33 هزار و 908 نفر افزایش یافت.

احمدجواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان گفته است: «در حال حاضر ویروس کرونا در افغانستان به نقطه اوج‌اش رسیده است و قرار است ما یک ارزیابی را در 34 ولایت کشور در پیوند به اینکه چه تعدا نفر به این ویروس مصاب شده است انجام دهیم و بعدا مطابق به آن تدابیر بیشتر گرفته خواهد شد».

گفتنی است که ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، بلخ، ننگرهار و پکتیا افغانستان بیشترین افراد آلوده به ویروس کرونا را دارند و وزارت صحت عامه این کشور تلاش دارد با اتخاذ تدابیر از موج دوم ویروس کرونا در این کشور جلوگیری کند.

وزارت صحت عامه افغانستان از خانواده‌های افغان خواسته که برای جلوگیری از شیوع کرونا و مرگ‌ومیر مادران، برنامه‌های فرزندآوری را به تأخیر بیندازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید