حوثی‌ها شهروندان مارب یمن را با موشک‌های ایرانی هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پیکارجویان حوثی یمن شامگاه چهارشنبه 8 ژوئیه 2020 با یک موشک بالستیک ساخت ایران یک منطقه مسکونی در استان ادلب را مورد هدف قرار داده و ده‌ها تن از زنان و کودکان و مردان این منطقه را کشته و تعداد قابل توجه دیگری را زخمی کردند.

شاهدان عینی گزارش کردند که این موشک به منطقه «شرکات» مارب برخورد کرده و علاوه بر کشتن شهروندان غیرنظامی، بخش‌های وسیعی از این منطقه را ویران کرد. چندین آمبولانس برای انتقال زخمی‌ها به منطقه رفته و هنوز آمار دقیقی از قربانیان این موشک بالستیک اعلام نشده ولی شاهدان عینی تعداد کشته‌ها را ده‌ها کشته گزارش کردند.

پیکارجویان حوثی بارها به مناطق مسکونی استان مارب حمله کرده و این مناطق را با موشک‌های بالستیک و پهپادهای ساخت ایران مورد هدف قرار دادند؛ موضوعی که نقض آشکار قوانین بشردوستانه بین‌المللی و ارزش‌های انسانی و اسلامی است.

این حمله به شهروندان غیرنظامی یک روز پس از آن انجام شد که یحیی عیسی، سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی گفت که پیکارجویانش تعدادی عملیات نظامی انجام خواهند داد. عملیات مورد نظر حوثی‌ها امروز شهروندان غیرنظامی یمن را مورد هدف قرار داد و تعدادی از آنها را کشت.

ویدئوهایی که از حادثه امروز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده حجم ویرانی در منطقه را نمایش می‌دهد؛ حادثه‌ای که بر عزم حوثی‌ها برای کشتن مردم یمن تاکید دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید