تاکید نخست‌وزیر عراق بر پیگرد عاملان ترور هشام الهاشمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق چهارشنبه 8 ژوئیه 2020 در دیدار با خانواده هشام الهاشمی تحلیلگر منتقد ایران و کارشناس امور راهبردی و امنیتی عراق بر پیگرد عاملان ترور او تاکید کرد.

در همین راستا مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا ترور هشام الهاشمی در عراق را «جنایتی فجیع» خواند و خواستار سپردن عاملان ترور او به محاکمه‌ای عادلانه شد.

مصطفی الکاظمی روز سه‌شنبه گفته بود عراق تا سپردن عاملان ترور هاشمی به دستگاه قضایی به خاطر جنایت‌هایی که مرتکب شده‌اند از پای نخواهد نشست.

الکاظمی همچنین افزود « هر کس که دستانش به خون عراقی آغشته است با عدالت مواجه خواهد شد و هرگز به هرج و مرج و سیاست مافیا راه نخواهیم داد».

الکاظمی با تاکید این‌که مردم عراق شایسته آنند که کارهای واقعی هر چه بیشتری برای خدمت به آنها انجام شود گفت اکنون وقت آن رسیده که به کارها جامه عمل پوشانده و دستاوردهایی را محقق کرد.

او همچنین دستور داد که یکی از خیابان‌های بغداد پایتخت عراق به نام الهاشمی نامگذاری شود.

جنازه هشام الهاشمی تحلیلگر منتقد ایران و کارشناس امور راهبردی و امنیتی در دولت عراق که دوشنبه توسط افراد مسلح ناشناسی در مقابل خانه‌اش در بغداد ترور شده بود روز سه‌شنبه تشییع شد.

شورای عالی قضایی عراق سه‌شنبه تصمیم گرفت کمیته‌ای ویژه‌ را برای تحقیقات درباره جنایت‌های ترور تشکیل دهد.

شورای عالی قضایی عراق در بیانیه‌ای توضیح داد که «مقرر شد با عضویت 3 قاضی و یک دادستان کمیته‌‌‌ای ویژه‌ برای تحقیقات درباره جنایت‌های ترور در بغداد پایتخت و سایر استان‌ها در هماهنگی با وزارت کشور تشکیل شود».

مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق در اولین واکنش به ترور هشام الهاشمی دوشنبه فرمانده امنیتی مسئول در منطقه‌ای از بغداد که هشام الهاشمی در آن ترور شده است را برکنار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید