ایران؛ اعدام یک مرد به علت تکرار نوشیدن مشروب الکلی برای 6 بار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری هرانا اعلام کرد روز گذشته یک زندانی برای نوشیدن مشروبات الکلی در زندان مرکزی مشهد اعدام شد.

خبرگزاری هرانا وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران اعلام کرد که روز گذشته چهارشنبه 8 ژوئیه 2020، یک مرد به علت تکرار نوشیدن الکل برای 6 بار که در ایران جرم به شمار می‌آید، به اعدام محکوم شده بود.

بر اساس این گزارش، روز گذشته این حکم در زندان مرکزی مشهد به اجرا درآمد.

حسین حبیبی شهری، وکیل این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «موکل من سال 96 یا 97 بازداشت شده بود. وی برای مرتبه ششم به اتهام شرب خمر محکوم شده بود. البته بحث رانندگی بدون گواهینامه و نگهداری مشروبات الکلی نیز بود».

محمود امیری‌مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران در این باره اظهار کرد: «با این اعدام سیستم قضایی جمهوری اسلامی بار دیگر ثابت کرد که دیدگاهش هیچ تفاوتی با دیدگاه داعش ندارد».

این نخستین بار نیست که یک فرد در ایران به علت نوشیدن مشروب الکلی به اعدام محکوم می‌شود. خبرگزاری ایسنا 25 ژوئن 2012 به نقل از رييس كل دادگستري خراسان رضوی گزارش داد که حکم اعدام دو فرد مشروب‌خوار تایید شده است.

حسن شريعتي با اشاره به اينكه در جرايم مربوط به مشروبات الكلي به هيچ وجه در تعقيب، محاكمه و مجازات ارفاق نمي‌شود گفت: «مرتكبين اين جرايم را به اشد مجازات محكوم خواهيم كرد، دو نفر كه براي سومين بار مرتكب استفاده از مشروبات الكلي شده بودند و در دو مرتبه گذشته حد شرب خمر در مورد آنها اجرا شده بود، محكوم به اعدام شده‌‏اند به گونه‌اي كه پس از تاييد حكم در ديوان عالي كشور اكنون در حال فراهم كردن مقدمات اجراي حكم هستيم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید