انفجار موتر بمب‌گذاری شده در میدان‌وردک افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی افغانستان تایید کردند که یک موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده بامداد پنج‌شنبه 9 ژوئیه در بازار «شیخ آباد» ولسوالی سیدآباد ولایت میدان‌وردک در جنوب این کشور انفجار کرده است.

ایمل مومند سخنگوی قول اردوی(لشکر) 203 تندر به روزنامه «8صبح» گفت، طالبان می‌خواستند با استفاده این موتر بمب‌گذاری شده یک قرارگاه ارتش را هدف قرار دهند، اما نیروهای امنیتی مانع آن شدند.

مومند اضافه کرد، این موتر بمب‌گذاری شده در کنار جاده‌ در بازار شیخ‌آباد ولسوالی سیدآباد ولایت میدان‌وردک، از سوی نیروهای امنیتی هدف قرار گرفت و انفجار کرده است، ولی تلفاتی در قبال نداشت.

در همین حال، امیرمحمد ملک‌زی ولسوال سیدآباد ولایت میدان‌وردک به این روزنامه گفت، در این انفجار به کسی آسیب نرسیده است، اما زیان‌های هنگفت مالی به مردم وارد شده است.

ملک‌زی ادامه داد، در نتیجه انفجار این موتربمب‌گذاری شده خانه‌های اطراف محل حادثه تخریب شده است و شیشه‌های بسیاری از این خانه‌ها شکسته است. گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

شایان ذکر است که روز گذشته یک موتر بمب‌گذاری مرکز فرماندهی و ولسوالی «شاه ولی‌کوت» ولایت قندهار در جنوب افغانستان را آماج قرار داد که در نتیجه سه پولیس کشته شدند و 14 نفر دیگر به شمول نظامی و غیرنظامی زخمی شدند. گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید