ارتش ملی لیبی «الوفاق» را به بهره‌برداری سیاسی از قربانیان گورهای دسته‌جمعی متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرتیپ احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی روز چهارشنبه 8 ژوئیه 2020 ضمن استقبال از انجام تحقیقات درباره گورهای دسته‌جمعی کشف شده از سال 2011 تاکنون در لیبی، دولت الوفاق را به بهره‌برداری سیاسی از قربانیان این گورهای دسته‌جمعی متهم کرد.

به گزارش العربیه سرتیپ احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی چهارشنبه گفت دولت الوفاق از قربانیان گورهای دسته‌جمعی با اهداف سیاسی بهره‌برداری می‌کند.

سرتیپ المسماری همچنین از اتحادیه عرب خواست تا موضع آشکاری را درباره دخالت‌های نظامی ترکیه و نقض حاکمیت لیبی از سوی این کشور اتخاذ کند و از جامعه بین‌المللی خواست تا در حوزه وظایفش در این زمینه عمل کند.

این در حالی است که بنا به منابع بین‌المللی بحران بقای اجساد قربانیان در سردخانه‌های شهر ترهونه به دلیل عدم پاسخگویی دولت الوفاق ادامه دارد.

در این زمینه برخی طرف‌های بین‌المللی در تلاشند تا ضمن برقراری تماس‌هایی با کشورهای کمک کننده برای حل این پرونده پیچیده اقدام کنند.

جنازه‌ها و بقایای اجساد قربانیانی که گفته می‌شود در گورهای دسته‌جمعی در شهر ترهونه کشف شده‌اند همچنان و برای مدتی نامشخص در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود.

منابع بین‌المللی در گفت‌وگو با العربیه تاکید کرده‌اند که به دلیل عدم همکاری دولت الوفاق مسأله بقای این جنازه‌ها در سردخانه‌ها بدون شناسایی هویت قربانیان همچنان بدون حل مانده است.

به گفته این منابع دولت الوفاق از تامین مالی برای خریداری مواد شیمیایی مورد نیاز برای آزمایش‌های تشخیص DNA و شناسایی هویت قربانیان و تحویل آنها به خانواده‌هایشان برای دفن سر باز زده می‌زند.

به گفته منابع بین‌المللی طرف‌هایی در سازمان ملل متحد اکنون در تلاشند تا ضمن برقراری ارتباطاتی با عده‌ای از کشورهای کمک کننده این پرونده پیچیده را علی‌رغم مانع‌تراشی‌های دولت الوفاق حل کنند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید