کشته شدن 6 تن در پی انفجاری در منطقه تحت کنترل ترکیه در شمال سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه سه‌شنبه 7 ژوئیه 2020 از کشته شدن 6 تن و مجروح شدن بیش از 17 تن دیگر در پی انفجاری در شهرک تل ابیض تحت کنترل ترکیه و گروههای شبه‌نظامی وابسته به آن در شمال شهر الرقه سوریه خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت قربانیان این انفجار شامل 3 کودک و 3 تن دیگر ناشناس هستند که اجساد آنها متلاشی شده و علاوه بر آن بیش از 17 نفر هم مجروح شده که از جمله حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه صدای مهیب انفجار در نزدیکی ساختمان پلیس جنایی شنیده شده که مقر گروههای مسلح وابسته به ترکیه است.

از سویی و به گزارش رویترز، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که در انفجار بمبی که سه‌شنبه یگان‌های مدافع خلق کُرد سوریه در شهرک تل ابیض در شمال شرق سوریه و در نزدیکی مرز با ترکیه کارگذاشته‌اند 6 تن کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند.

شهرک عرب‌نشین تل ابیض در شمال سوریه نیز اخیرا شاهد وقوع زنجیر‌ه‌ای از انفجار خودروها بود که منجر به کشته شدن دهها تن از غیرنظامیان شد.

گروه‌های مسلح سوری تحت الحمایه ترکیه در ماه اکتبر گذشته طی حمله بزرگی که ارتش ترکیه فرماندهی کرده موفق شدند یگان‌های مدافع خلق کُرد را از شهرک تل ابیض بیرون برانند.

در بیانیه‌ای که از سوی دفتر فرماندار اقلیم شانلی اورفه در جنوب شرق ترکیه صادر شده آمده است که در این حملات خودروهای بمب‌گذاری شده‌ای استفاده شده که طی آن 17 تن غیرنظامی مجروح شده و در بیمارستان‌های مرزی معالجه شدند.

در همین راستا ترکیه یگان‌های مدافع خلق کُرد سوریه را به دلیل ارتباط‌هایی که با حزب کارگران کردستان در جنوب شرق ترکیه دارند به عنوان سازمانی تروریستی قلمداد کرده است.

یگان‌های مدافع خلق کُرد سوریه اما سال‌ها است همراه با ایالات متحده آمریکا در نبرد علیه گروه داعش در شمال عراق و سوریه مشارکت می‌کنند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید