نگرانی آمریکا در پی افزایش شمار مبتلایان کرونایی به بیش از 3 میلیون نفر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش آماری رویترز سه‌شنبه 7 ژوئیه 2020 افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا به بیش از 3 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا نگرانی‌هایی را درباره ظرفیت بیمارستان‌های برای پذیرش بیماران ایجاد کرده است.

بنا به آمار دانشگاه جونز هاپکینز در رکوردی جدید از زمان آغاز انتشار کرونا طی 24 ساعت منتهی به ساعت 20:30 به وقت محلی شامگاه سه‌شنبه 60,209 نفر در ایالات متحده آمریکا به ویروس جدید کرونا مبتلا شدند.

در همین راستا طی 24 ساعت گذشته بیش از 1100 تن به دلیل مبتلا شدن به ویروس کووید -19 جان باختند که به این ترتیب شمار فوتی‌ها در ایالات متحده آمریکا از زمان آغاز پاندمی تاکنون به 131,362 فوتی رسیده است.

تاکنون در ایالات متحده آمریکا شمار فوتی‌ها به بیش از130 هزار تن رسیده است که باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده و کارشناسان در این باره هشدار داده‌اند که تعداد شمار مرگ و میر با افزایش بی‌سابقه تعداد مبتلایان به کرونا در بسیاری از ایالت‌ها، افزایش خواهد یافت.

بنا به گزارش رویترز 18 ایالت از ایالت‌های آمریکا از نظر تعداد روزانه مبتلایان به کرونا افزایش بی‌سابقه‌ای را به ثبت رساندند.

از سویی ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه رسما تایید کرد که به‌طور رسمی در نامه‌ای به سازمان ملل اطلاع داده که این کشور از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود.
این خروج طبق یک جدول زمانی یک ساله یعنی در تاریخ شش ژوئیه 2021 نهایی و اجرایی می‌شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اواخر ماه مه اعلام کرده بود که به روابط کشورش با سازمان جهانی بهداشت خاتمه می‌دهد. از نظر ترامپ این سازمان تحت نفوذ چین است و با جانبداری از اقدامات گمراه کننده پکن اقدام مناسبی در راستای مبارزه با شیوع کرونا در جهان انجام نداده است.

در همین راستا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده، آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل را از خروج بزرگترین مشارکت کننده در سازمان جهانی بهداشت از ابتدای 6 ژوئیه2021 با خبر کرد.

بنا به گزارش آماری خبرگزاری فرانس پرس که با استناد به منابع رسمی تهیه شده شدند تاکنون بیش از 3 میلیون نفر در آمریکای لاتین و کارائیب به ویروس جدید کرونا مبتلا به که بیش از نیمی از این تعداد در کشور برزیل به ثبت رسیده‌اند.

این منطقه که اکنون به کانون انتشار ویروس کرونا در جهان تبدیل شده است تقریبا 140هزار فوتی مبتلا به کرونا را به ثبت رسانده که تقریبا بیش از نیمی از این تعداد در کشور برزیل است که پس از ایالات متحده آمریکا عنوان آسیب دیده‌ترین کشورها از پاندمی کرونا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید