حمله انتحاری در قندهار افغانستان؛ سه کشته و 14 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت قندهار در جنوب افغانستان تایید کردند، در نتیجه یک حمله انتحاری چهارشنبه 8 ژوئیه در این ولایت سه سرباز پولیس کشته شدند و 14 نفر دیگر به شمول نظامیان و غیرنظامیان زخم برداشتند.

بهیر احمدی سخنگوی والی قندهار به روزنامه «8صبح» گفت، یک موتر(خودرو) بمب‌گذاری شده بامداد امروز قصد حمله به فرمانده پولیس و ساختمان ولسوالی «شاه‌ولی‌کوت» این ولایت را داشت، پیش از رسیدن به هدف در دروازه ورودی ساختمان ولسوالی انفجار کرد.

احمدی اضافه کرد، نیروهای امنیتی از این حمله آگاهی داشتند و مانع رسیدن موتر بمب‌گذاری شده به هدف شدند.

در همین حال، فضل‌محمد غریب‌شاه، ولسوالی «شاه‌ولی‌کوت» ولایت قندهار گفت سطح این انفجار به حدی بوده است که ساختمان ولسوالی، مسجد، مدیریت معارف و گدام زراعتی تخریب شده است. وی ادامه داد، در شعاع یک کیلومتری این انفجار شیشه‌های ساختمان‌ها نیز شکسته است.

غریب‌شاه علاوه کرد، انفجار با استفاده از موتر «انترنشنل» صورت گرفته است و در محل انفجار حدود 10 متر مربع حفره ایجاد شده است.
گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

این حمله انتحاری در شرایطی رخ داده که روند مبادله زندانیان میان حکومت افغانستان و طالبان ادامه دارد تا زمینه برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی فراهم شود؛ اما فضل‌هادی مسلم‌یار رئیس مجلس سنا افغانستان سه‌شنبه 7 ژوئیه اعلام کرد، شماری از زندانیان طالبان پس از رهایی از زندان دولت این کشور دوباره به میدان جنگ بازگشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید