تاکید ارتش ملی لیبی بر ادامه نبرد تا بیرون راندن تجاوزگران و مزدوران ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی شامگاه سه‌شنبه 7 ژوئیه 2020 در اظهارات جدیدی تاکید کرد که ارتش ملی لیبی نبرد را تا بیرون راندن تجاوزگران و مزدوران ترکیه از لیبی، ادامه خواهد داد.

به گزارش العربیه ژنرال حفتر طی سخنرانی در مراسم فارغ‌التحصیلی گروه جدیدی از افسران ارتش ملی لیبی گفت که « تجاوز ترکیه وحدت لیبی و ثبات منطقه را تهدید می‌کند».

ترکیه با ایستادن در کنار گروههای شبه نظامی دولت الوفاق که کنترل طرابلس پایتخت را در دست دارند در لیبی دخالت نظامی می‌کند.

فرمانده ارتش ملی لیبی در این رابطه ضمن هشدار این که «ترکیه برای تسلط بر امکانات و ثروت‌های کشور تلاش می‌کند» تاکید کرد که ارتش اجازه « سوءاستفاده از شرایط کنونی و قاچاق اسلحه و اعزام مزدوران به لیبی» را نخواهد داد.

ارتش ملی لیبی ضمن اتهام دولت الوفاق به حمایت از عناصر تروریستی در تلاش است با ورود به طرابلس پایتخت این کشور مردم لیبی را متحد کند.

فرمانده ارتش لیبی همچنین به «ادامه نبرد علیه تجاوز ترکیه» و «حفظ اصول ملی و بیرون راندن تجاوزگران ترکیه از لیبی» متعهد شد.

حفتر نیز اعلام کرد که «روند بنای ساختار نیروهای مسلح برای حمایت کشور در برابر تجاوزگران ترکیه» ادامه خواهد یافت.

دولت ترکیه چند روز پیش توافقنامه‌ای نظامی را با دولت الوفاق به رهبری فایز السراج امضا کرد، ارتش ملی لیبی امضای این توافقنامه نظامی را نقض حاکمیت لیبی دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید