بازداشت یک نویسنده ایرانی دیگر در پی تهدید او به بریدن نفسش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مهدی سلیمی نویسنده و پژوهشگر، صبح سه‌شنبه 7 ژوئیه در شهرستان اهر دستگیر شده و عصر همان روز در تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال به اوین خبر داد.

به نقل از خبرگزاری «هرانا»، ماموران امنیتی هنگام دستگیری، تلفن همراه، لپ‌تاب و دست‌نوشته‌های او را ضبط کرده‌ و حکم شعبه 33 دادسرای اوین مبنی بر اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» را نشان داده‌اند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، اتهام‌های وارد آمده به این نویسنده و مترجم از «توهین به مقدسات اسلام» تا «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» را در برمی‌گیرد. نشانه‌ها حاکی از یک پرونده‌سازی دیگر برای کسی است که به گفته برادرش با مادر خود زندگی می‌کرد و «اجتماعشان همیشه دو نفره بوده است».

مهدی سلیمی، مدتی سردبیر نشریه اینترنتی «زغال» بوده و کتاب‌هایی چون «خشونت نظری» و «سوگ سیاووشان» را در کارنامه خود دارد. او ساکن تهران است و در زمان دستگیری در خانه مادرش بوده است.

نزدیکان مهدی سلیمی نگران پرونده‌سازی برای او و صدور یک حبس طولانی‌ مدت دیگر برای یک نویسنده و مترجم در حیطه آزادی و عدالت اجتماعی هستند.

سلیمی پیش از این در حساب توئیتری‌اش از تهدید امنیتی به دلیل نوشته‌هایش خبر داده بود: «الان تهدید تلفنی شدم، لابه‌لای تمام ادبیات تهدیدآمیز بشدت لمپن مابانه فقط گفتم وقتی به یک نویسنده بگویی ننویس انگار به آدمی بگویی نفس نکش و جواب این بود: اگر ادامه بدهی نفست را هم می‌بریم و این آخرین هشدار است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید