امارات برای اطفال یتیم در پروان افغانستان پرورشگاه می‌سازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر مطبوعاتی ولایت پروان افغانستان چهارشنبه 8 ژوئیه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، سنگ تهداب یک باب پرورشگاه برای اطفال یتیم به همکاری بنیاد محمد بن راشد آل مکتوم به هزینه 650 هزار دالر آمریکایی در این ولایت گذاشته شد.

در این اعلامیه آمده که محمد بشیر واصل رئیس بنیاد محمد بن راشد آل مکتوم در افغانستان گفت: «این پرورشگاه بنام (کمپلکس تعلیمی سمو الشیخه هند بنت مکتوم برای ایتام) در ولایت پروان در چهار مرحله با ظرفیت 400 طفل یتیم، با داشتن اتاق‌های لیلیه برای 200 طفل یتیم، مسجد با کمیت 800 نمازگزار، تهیه تجهیزات، حفر چاه آب و دیوار احاطه آن در مساحت 15 جریب زمین به ارزش شش صد و پنجاه هزار دالر امریکایی اعمار می‌گردد».

واصل اضافه کرد، این پرورشگاه در مرحله‌های بعدی ظرفیت هزاران طفل یتیم را دارا خواهد بود و کمک‌های بشردوستانه نیز به ولایت پروان ادامه خواهد یافت.

در همین حال، فضل الدین عیار والی پروان افغانستان از امارات متحده عربی و خاندان محمد بن راشد آل مکتوم ستایش کرده گفت: «ساخت این پرورشگاه حدود دو هزار طفل یتیم تحت پرورش قرار گرفته و در کنار تعلیم‌وتربیه، ایجاد حرفه نیز برای آنان در نظر گرفته شده است».

شایان ذکر است که امارات متحده عربی در ماه مه امسال هفت تٌن تجهیزات و وسایل طبی را به افغانستان کمک کرد و در هواپیمای حامل این کمک‌ها به تعداد 150 شهروند افغان که توانایی خرید بلیط را نداشتند به صورت رایگان از امارات به کابل انتقال داد.

وزارت امور خارجه افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان به خاطر حمایت‌های بی شائبه، دوامدار و موثر آن کشور(امارات متحده عربی) از مردم و دولت افغانستان در بخش‌های مختلف به ویژه ارسال کمک‌های بشردوستانه دراین شرایط دشوار شیوع کرونا ابراز سپاس نموده و خواهان توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها میان دو کشور می‌باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید