یمن: ایران با کشتی‌های صیادی برای حوثی‌ها سلاح قاچاق می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه 6 ژوئیه 2020 ایران را متهم کرد با استفاده از کشتی‌های صیادی در آب‌های سرزمینی یمن برای شبه‌نظامیان حوثی سلاح، پهپاد و موشک‌های بالستیک قاچاق می‌کند.

دولت یمن همچنین ایران را متهم کرد که از کشتی‌های صیادی به عنوان پوششی برای ادامه عملیات قاچاق سلاح، مهمات، پهپاد و موشک‌های بالستیک به شبه‌نظامیان در یمن استفاد می‌کند.

به گزارش العربیه شورای وزیران یمن در نشستی مجازی که شامگاه دوشنبه منعقد شد فعالیت‌های خصمانه ایران و اقدامات مکرر آن در آب‌های سرزمینی یمن از جمله صید بی رویه و آسیب رساندن به منابع آبزیان یمن، تیراندازی به سوی قایق‌های صیادی و ماهیگیران یمنی و استفاده از کشتی‌های صیادی برای قاچاق سلاح به شبه‌نظامیان حوثی را به شدت تقبیح و محکوم کرد.

در همین راستا شورای وزیران دولت قانونی یمن خطاب به سازمان ملل و کشورهای عضو دائمی در شورای امنیت خواست تا این فعالیت‌های خصمانه ایران را محکوم و با اعمال فشار بر رژیم ایران آن را از ادامه این گونه فعالیت‌های خصمانه که حاکمیت یمن را نقض و امنیت و ثبات این کشور را تهدید می‌کند، بازدارند.

دولت قانونی یمن همچنین فعالیت‌های خصمانه ایران در آب‌های سرزمینی این کشور را تهدیدی علیه امنیت منطقه و نقض آشکار قوانین و منشورهای بین‌المللی دانست که حقوق کشورهای و عملیات صیادی را تنظیم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید