دو کشته و چند مجروح در حادثه باقرشهر کهریزک تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بخشدار کهریزک اعلام کرد که در حادثه انفجار در باقرشهر کهریزک تهران، دو نفر کشته و چندین نفر مجروح شدند.

بامداد روز سه‌شنبه 7 ژوئیه 2020، انفجار مهیبی در باقرشهر کهریزک تهران شنیده شد. این چندمین انفجار طی روزهای اخیر در ایران است. بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امین بابایی بخشدار کهریزک علت این حادثه را سهل‌انگاری در پر کردن کپسول‌های اکسیژن در یک کارگاه صنعتی عنوان کرد.

بخشدار کهریزک با بیان اینکه این حادثه در ساعت ۰۳:۲۰ بامداد رخ داده است، گفت: «در پی این حادثه دو نفر جان باختند و چند نفر هم مجروح شدند».

به گفته او، مکان این حادثه یک کارگاه در خیابان توریسم در باقرشهر کهریزک بوده که در کنار این کارگاه، مجموعه سایپاپرس قرار دارد که دیوار‌های این مجموعه نیز تخریب شده و به خود کارگاه آسیب وارد شده است.

تعداد حوادث حاصل از آتش‌سوزی در مراکز حساس ایران طی روزهای اخیر افزایش یافته و تاکنون درباره علت آنها اطلاع‌رسانی نشده است.

انفجار پارچین در شرق تهران که 25 ژوئن روی داد با صدای مهیب و نور نارنجی‌رنگ همراه بود که از نقاط مختلف تهران دیده شد.

بر اساس گزارش فرارو، این صدا در پردیس، بومهن و مناطق اطراف به وضوح شنیده شد.

سخنگوی وزارت دفاع ایران، علت وقوع این حادثه را انفجار یک مخزن گاز در منطقه عمومی پارچین اعلام کرد.

آسوشیتد پرس بر اساس تصاویر ماهواره‌ای اعلام کرد انفجاری که شامگاه جمعه صدای آن در تهران شنیده شد، مربوط به منطقه‌ای کوهستانی در شرق این شهر است که به عقیده کارشناسان مجموعه‌ای از تونل‌های زیرزمینی و مراکز تولید موشک در آنجا قرار دارد.

حادثه انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز در شمال استان اصفهان نیز 2 ژوئیه رخ داد. این مکان یکی از مهم‌ترین سایت‌های غنی‌سازی اورانیوم در ایران به حساب می‌آید.

ایران بلافاصله پس از وقوع انفجار و آتش‌سوزی در سایت غنی‌سازی اورانیوم نطنز این خبر را به رسانه‌ها اعلام کرد اما آن را کم‌اهمیت جلوه داد و تاکید کرد که این حادثه به دور از هرگونه تلفات جانی و خطر ناشی از نشت آلودگی بوده است.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در این باره گفت: «یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شده است».

اما برخی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال حمله اسرائیل و یا انجام حملات سایبری یا خرابکارانه از سوی برخی معترضان داخلی به سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران مطرح شد که تاکنون به اثبات نرسیده است.

آمریکا نیز در واکنش به این حادثه بار دیگر از سیاست‌ مقامات جمهوری اسلامی انتقاد کرد. یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت: «این رویداد بار دیگر یادآوری می‌کند که رژیم ایران چگونه همچنان با نادیده گرفتن نیاز‌های اصلی و واقعی مردم این کشور برنامه هسته‌ای گمراه کننده خود را در اولویت قرار می دهد».

شنبه 4 ژوئیه نیز آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز روی داد که این خبر توسط رئیس سازمان آتش‌نشانی اهواز تایید شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، او درباره این حادثه گفت: «یکی از ترانس‌های نیروگاه شهید مدحج زرگان در اهواز به دلیل افزایش دما دچار انفجار و آتش‌سوزی شد».
این مقام مسئول از میزان و مساحت آتش‌سوزی در این حادثه ابراز بی‌اطلاعی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید