ترامپ: علی‌رغم انتشار کرونا ناچار باید مدارس را بازگشایی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 6 ژوئیه اعلام کرد که علی‌رغم انتشار ویروس جدید کرونا ناچار باید مدارس را بازگشایی کرد، مقامات اداره مهاجرت آمریکا تاکید کردند که ایالات متحده به دانشجویان خارجی چنانچه در موسسات آموزشی این کشور ثبت‌نام کرده‌ باشند و این موسسات به علت پاندمی کرونا تصمیم گرفته‌اند در آغاز سال تحصیلی جدید مواد درسی را به طور کاملا اینترنتی ارائه دهند، اجازه ماندن در خاک این کشور را نخواهند داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها «پلیس مهاجرت و گمرک» آمریکا در بیانیه‌ای توضیح داد دانشجویانی که امروز مقیم ایالات متحده آمریکا هستند و در چنین موسسات آموزشی ثبت کرده‌اند « یا باید کشور را ترک کنند یا برای محافظت از وضعیت قانونی‌شان اقدامات دیگری از قبیل انتقال به دانشکده‌هایی که حضور شخصی دانشجو سر کلاس‌های درس و تحصیل را شرط الزامی دانسته‌‌اند، انجام دهند».

در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواستار بازگشایی مدارس کشورش در پاییز آینده شده فرمانداران ایالت‌ها اما با سختی‌های زیادی در مقابله با افزایش مستمر تعداد مبتلایان به کرونا در نقاط مختلف کشور مواجه هستند به طوری که برخی از ایالت‌ها از ازسرگیری فعالیت‌ها امتناع و آن را متوقف کرده‌اند.

ترامپ در توئیتی بر شبکه «توئیتر» نوشت « ناچار باید مدارس در پاییز بازگشایی شوند». این در حالی است که اقداماتی که رئیس جمهوری آمریکا برای اجبار مدارس به بازگشایی در دست بررسی دارد همچنان واضح نیست، زیرا که مدارس در آمریکا تا حدود زیادی زیر نظر دولت‌های محلی و شهرها اداره می‌شوند.
شایان ذکر است ترامپ در سخنرانی روز شنبه در کاخ سفید به مناسبت بزرگداشت روز استقلال آمریکا، در پیامی نویدبخش اظهار داشت، ایالات متحده مدت‌ها قبل از پایان سال 2020 به واکسن کرونا یا داروی معالجه‌ای آن دست خواهد یافت.

او ضمن تقدیر از نحوه مقابله کشورش با بحران کرونا، خاطرنشان کرد: «ما پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم استراتژی ما به خوبی عمل کرده است».

ترامپ ضمن ادامه حمله لفظی به چین که اولین کانون انتشار ویروس کرونا بوده، گفت، چین را به دلیل تعلل و عدم همکاری در اطلاع رسانی به موقع درباره شیوع ویروس کرونا باید مجازات کرد.

ترامپ افزود که 99٪ موارد ابتلا به کرونا در ایالات متحده «کاملاً بی ضرر» است.

130 هزار فوتی کرونا در آمریکا

بنا به گزارش آماری جدید خبرگزاری رویترز تا ساعات پایانی شامگاه دوشنبه تعداد فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده از مرز 130 هزار تن فراتر رفته و شمار مبتلایان نیز افزایش یافته است.

افزایش تعداد فوتی‌ها و شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده فشارها را بر دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمریکا که برای بازگشایی اقتصاد در نزدیک‌ترین وقت ممکن و کاهش پیامدهای ناشی از قرنطینه عمومی، بسته شدن و تشدید اقدامات پیشگیرانه تلاش می‌کند، افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید