ارتش ملی لیبی: اعتبار دولت الوفاق پایان یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پیامدهای بمباران پایگاه هوایی «الوطیه» که شامگاه شنبه حضور نیروهای ترکیه در لیبی و سیستم پدافندی ارتش ترکیه برای پشتیبانی از دولت الوفاق را هدف قرار داده و آن را به طور کلی منهدم کرد، همچنان ادامه دارد، در این ارتباط سرتیپ خالد المحجوب مدیر اداره عقیدتی سیاسی در ارتش ملی لیبی دوشنبه 6 ژوئیه 2020 در گفتگوی اختصاصی با شبکه‌های «العربیه/ الحدث» اعلام کرد اعتبار دولت الوفاق پایان یافته است و حملاتی که سامانه پدافند«هوک» ترکیه در پایگاه هوایی الوطیه را هدف گرفته برای ترکیه «دردناک» و از نظر زمانی مهم بوده است.

سرتیپ المحجوب با بیان این‌که اعتبار دولت الوفاق پایان یافته است تاکید کرد که ارتش ملی لیبی آمادگی دارد از مردم لیبی در برابر اشغال ترکیه دفاع کند و آنکارا اساسا از نیروهای ارتش ملی هراس دارد.

المحجوب با توضیح این‌که شهر سرت خط قرمز است افزود که ترکیه در تلاش است تا دخالت‌هایش در لیبی را گسترش دهد و در همین راستا فرماندار نظامی برای طرابلس پایتخت منصوب کرده است.

این مقام نظامی ارتش ملی لیبی همچنین اشاره کرد که کشورهای اروپایی با اقدامات مداخله‌جویانه ترکیه در کشورش مخالفند.

عقب‌نشینی ترکیه

شایان ذکر است پس از آنکه ارتش ملی لیبی تاکید کرد که نیروهای ترکیه در پی بمباران پایگاه هوایی الوطیه خسارت‌های بزرگی متحمل شدند، آنکارا هم به انهدام سامانه پدافند هوایی ترکیه در لیبی اذعان کرد.

از سویی منابع محلی شبکه‌های العربیه و الحدث گزارش دادند که تعداد زیادی از نیروهای ترکیه پایگاه هوایی واقع در فاصله 140 کیلومتری جنوب غرب طرابلس را ترک کردند.

ارتش ملی لیبی شامگاه یکشنبه 5 ژوئیه از اصابت فرماندهان ترکیه در بمباران پایگاه هوایی الوطیه خبر داد.

او در این‌باره توضیح داد که رادارها و سامانه‌های پدافند ترکیه در پایگاه هوایی الوطیه بمباران شدند.

در همین راستا سرتیپ خالد المحجوب مدیر اداره عقیدتی سیاسی ارتش ملی لیبی ضمن تاکید این که حملات مشابهی برای هدف قرار دادن این پایگاه انجام خواهد شد، افزود که ارتش ملی لیبی در نبردی حقیقی علیه ترکیه که دارای اهداف توسعه‌طلبانه‌ای در لیبی است، می‌جنگد.

سرتیپ المحجوب همچنین گفت که حملات هوایی ارتش ملی لیبی کاروان نظامی نیروهای ترکیه و الوفاق را در مسیرش به سوی منطقه هلال نفتی هدف قرار دادند.

سرتیپ المحجوب مدیر اداره عقیدتی سیاسی ارتش ملی لیبی افزود این حملات هوایی که در 9 مرحله انجام شده برای آنکارا «دردناک» بوده و خسارت‌های سنگینی را به تجهیزات نظامی نیروهای ترکیه وارد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید