وزارت بهداشت افغانستان: خانواده‌ها فرزند‌آوری را به تأخیر بیندازند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اکمل سمسور سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان دوشنبه 6 ژوئیه در نشست خبری از خانواده‌های افغان خواست برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و مرگ‌ومیر مادران، فرزند‌آوردن را به تأخیر بیندازند.

سمسور اضافه کرد، خانواده‌ها باید از روش‌های وقفه‌گذاری بین ولادت استفاده کنند تا مادران دچار مشکل جدی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نشوند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» اکمل سمسور گفت: «کسانی که پلان دارند که اولاد داشته باشند، طوری پلان کنند که انتشار ویروس کم‌تر شود و یا هم وقتی ما به واکسین دست‌رسی پیدا کردیم، طفل بعدی خود را برنامه‌ریزی کنند».

او تاکید کرد که علایم بیماری کرونا در نزد زنان باردار(حامله) نسبت به زنان که حامل نیستند شدیدتر است و میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در میان زنان 22 درصد و میان مردان 78 درصد است.

سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان علاوه کرد، از میان کل مبتلایان به کرونا در این کشور، 72 درصد آن مردان و 28 درصد آن زنان هستند.
شایان ذکر است که شمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 33 هزار و 190 نفر رسیده که از این میان 898 بیمار جان‌باخته و 20 هزار و 103 بیمار دیگر بهبود یافته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید