ارتش ملی لیبی:اصابت فرماندهان ترکیه در بمباران پایگاه هوایی الوطیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی شامگاه یکشنبه 5 ژوئیه 2020 از اصابت فرماندهان ترکیه در بمباران پایگاه هوایی الوطیه خبر داد.

پس از اذعان ترکیه مبنی بر این‌که حملات هوایی ارتش ملی لیبی به پایگاه هوایی الوطیه سامانه پدافند هوایی ترکیه را منهدم کرده است،

سرتیپ خالد المحجوب مدیر اداره عقیدتی سیاسی ارتش ملی لیبی تاکید کرد که حملات مشابهی برای هدف قرار دادن این پایگاه انجام خواهد شد.

سرتیپ المحجوب همچنین تاکید کرد که ارتش ملی لیبی در نبردی حقیقی علیه ترکیه که دارای اهداف توسعه‌طلبانه‌ای در لیبی است، می‌جنگد.

المحجوب افزود که رجب طیب اردوغان رئيس جمهوری ترکیه امروز (یکشنبه) با خبر بمباران پایگاه الوطیه از خواب بیدار شد.

او در این باره توضیح داد که رادارها و سامانه‌های پدافند ترکیه در پایگاه هوایی الوطیه بمباران شدند.

سرتیپ المحجوب همچنین گفت که حملات هوایی ارتش ملی لیبی کاروان نظامی نیروهای ترکیه و الوفاق را در مسیرش به سوی منطقه هلال نفتی هدف قرار داند و طی این حملات هوایی خسارت‌های سنگینی را به تجهیزات نیروهای ترکیه وارد کردند.

او ضمن توضیح این‌که بمباران پایگاه هوایی الوطیه طی 9 حمله هوایی انجام شده است گفت که این حمله برای ترکیه دردناک بوده است.

و در همین راستا منابع شبکه‌های «العربیه/الحدث» افزودند که تعدادی از فرماندهان اطلاعاتی ترکیه طی بمباران پایگاه هوایی الوطیه مورد اصابت قرار گرفتند.

بنا به این گزارش فرماندهان اطلاعاتی ترکیه که طی این بمباران مجروح شده‌اند با هواپیماهایی به بیمارستان‌هایی در طرابلس پایتخت لیبی و ترکیه انتقال داده شدند.

از سویی یک منبع نظامی اعلام کرد، جنگنده‌های ارتش ملی لیبی در ساعات پایانی شامگاه شنبه پایگاه «الوطیه» در لیبی را هدف قرار داده و سیستم پدافندی ارتش ترکیه که برای پشتیبانی از حکومت الوفاق نصب شده است را به طور کلی منهدم کرد.

طبق این منبع جنگنده‌های ارتش ملی لیبی پس از این انجام این عملیات سالم به پایگاه‌های خود بازگشتند.

این منبع نظامی گفت، جنگنده‌های ارتش ملی لیبی 9 بار سامانه‌های پدافند هوایی ترکیه در پایگاه الوطیه را مورد هجوم قرار داده‌اند.

این منبع افزود جنگنده‌های ارتش ملی لیبی موفق شدند سیستم دفاع هوایی ترکیه که شامل موشک‌های ضدهوایی هوک و 3 رادار پیشرفته است را به طور کامل منهدم کنند.

پایگاه الوطیه اکنون تحت کنترل شبه نظامیان اسلامگرای حکومت الوفاق قرار دارد که از سوی ترکیه پشتیبانی می‌شود.

شایان ذکر است حملات جنگنده‌های ارتش ملی لیبی برای اولین بار پس از اعلام امضای توافق نامه نظامی میان ترکیه و حکومت «الوفاق»، صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید