نیروهای امنیتی عراق از خنثی‌کردن حمله‌های راکتی به منطقه‌ی سبز بغداد خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات امنیتی در عراق از خنثی‌کردن یک حمله راکتی به منطقه‌ی سبز در مرکز بغداد خبر دادند.

به گزارش «تلویزیون کردستان 24» یک مقام پلیس عراق یکشنبه 5 ژوئیه 2020 گفت که نیروهای امنیتی توانستند دو راکت را که آماده‌ی شلیک به سمت منطقه‌ی سبز بغداد بود در مناطق «وشاوش» و «ام العظام» شناسایی و خنثی کنند.

بر اساس گزارش منابع امنیتی، این دو راکت توسط کارشناسان مواد منفجره، خنثی شد.

گفتنی است خبرنگار العربیه در بغداد شامگاه شنبه 4 ژوئیه از حمله موشک کاتیوشا به سفارت آمریکا در مرکز بغداد خبر دادند.

طبق این منبع سیستم پدافند «پاتریوت» که بر سفارت نصب شده موفق شد، موشک را قبل از اصابت به هدف رهگیری و ساقط کند.

این موشک بلافاصله پس از رهگیری آن توسط پدافند پاتریوت در نزدیکی پل معلق داخل منطقه سبز ، در نزدیکی تجمع تعدادی از معترضین سرنگون شد.

این اولین بار نیست که سفارت آمریکا در بغداد مورد حمله موشکی قرار می‌گیرد بلکه طی سال گذشته این منطقه به صورت پیاپی از سوی شبه‌نظامیان مسلح وابسته به ایران مورد هجوم موشکی قرار گرفته است.

در 18 ژوئن ، 4 موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در داخل منطقه سبز در مرکز بغداد که از نظر امنیتی به شدت حفاظت شده است، اصابت کرد. همچنین در تاریخ سیزدهم ماه گذشته نیز یک حمله موشکی پایگاهی در شمال بغداد جایی که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند را هدف قرار داد البته اغلب این موشک پرانی‌ها تاکنون نه تلفات مادی و نه انسانی داشته‌اند.

در تاریخ 8 ژوئن شبه نظامیان وابسته به ایران دو موشک به ساختمان فرودگاه بغداد شلیک کردند که یکی از این موشک‌ها در نزدیکی سفارت آمریکا سقوط کرد.

موشک‌پرانی‌های شبه نظامیان وابسته به تهران از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس توسط آمریکایی‌ها در فرودگاه بین المللی عراق در بغداد، بیشتر شده اما اکنون با از سرگیری مذاکرات عراق و آمریکا در بر شدت این حملات افزوده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید