حمله موشکی به اطراف سفارت آمریکا در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه در بغداد شامگاه شنبه 4 ژوئیه از حمله موشک کاتیوشا به سفارت آمریکا در مرکز بغداد خبر دادند.

طبق این منبع سیستم پدافند «پاتریوت» که بر سفارت نصب شده موفق شد، موشک را قبل از اصابت به هدف رهگیری و ساقط کند.

این موشک بلافاصله پس از رهگیری آن توسط پدافند پاتریوت در نزدیکی پل معلق داخل منطقه سبز ، در نزدیکی تجمع تعدادی از معترضین سرنگون شد.

این اولین بار نیست که سفارت آمریکا در بغداد مورد حمله موشکی قرار می‌گیرد بلکه طی سال گذشته این منطقه به صورت پیاپی از سوی شبه‌نظامیان مسلح وابسته به ایران مورد هجوم موشکی قرار گرفته است.

در 18 ژوئن ، 4 موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در داخل منطقه سبز در مرکز بغداد که از نظر امنیتی به شدت حفاظت شده است، اصابت کرد. همچنین در تاریخ سیزدهم ماه گذشته نیز یک حمله موشکی پایگاهی در شمال بغداد جایی که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند را هدف قرار داد البته اغلب این موشک پرانی‌ها تاکنون نه تلفات مادی و نه انسانی داشته‌اند.

در تاریخ 8 ژوئن شبه نظامیان وابسته به ایران دو موشک به ساختمان فرودگاه بغداد شلیک کردند که یکی از این موشک‌ها در نزدیکی سفارت آمریکا سقوط کرد.

موشک‌پرانی‌های شبه نظامیان وابسته به تهران از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس توسط آمریکایی‌ها در فرودگاه بین المللی عراق در بغداد، بیشتر شده اما اکنون با از سرگیری مذاکرات عراق و آمریکا در بر شدت این حملات افزوده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید