ترامپ: کرونا را تا قبل از پایان سال جاری شکست خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در شرایطی که کشورها در سرتاسر جهان برای دستیابی به واکسن ضد ویروس کرونا تلاش می‌کنند که گوی سبقت را از یکدیگر بگیرند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در سخنانی مژده ساخت واکسن تا قبل از پایان سال جاری را نوید داد.

ترامپ در سخنرانی روز شنبه در کاخ سفید برای بزرگداشت روز استقلال، اظهار داشت، ایالات متحده واکسن کرونا یا داروی معالجه‌ای آن را مدت‌ها قبل از پایان سال 2020 در اختیار مردم قرار خواهد داد.

او ضمن تقدیر از نحوه برخورد کشورش با بحران کرونا، خاطرنشان کرد: «ما پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم استراتژی ما به خوبی عمل کرده است».

ترامپ ضمن ادامه حمله لفظی به چین که برای اولین بار بیماری کرونا در آن کشور ظاهر شد، گفت، چین به دلیل عدم همکاری در اطلاع رسانی به موقع در باره شیوع ویروس کرونا باید پاسخگو باشد.

ترامپ افزود که 99٪ موارد ابتلا به کرونا در ایالات متحده کاملاً بی زیان است.

در همین حال یک مقام ارشد آمریکایی در بخش بهداشت این کشور روز پنجشنبه اعلام کرد که او نسبت به برنامه دولت ترامپ برای تسریع بخشیدن به روند تهیه واکسن موثر برای معالجه بیماری کرونا تا قبل از پایان سال جدید بسیار خوشبین است.

این در حالی است که براساس آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، ایالات متحده آمریکا روز شنبه بیش از 43 هزار مورد ابتلا جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت کرده است.

طبق آمار رسمی این دانشگاه، طی 24 ساعت گذشته 252 نفر در آمریکا بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید