سازمان جهانی بهداشت: نتایج داروی کرونا تا دو هفته دیگر مشخص می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تدروس ادهانوم مدیر سازمان جهانی بهداشت روز جمعه سوم ژوئیه 2020 اعلام کرد که این سازمان پیش‌بینی می‌کند نتایج بالینی داروهایی که برای درمان بیماران کرونازده امتحان شده‌اند، تا دو هفته دیگر مشخص شود.

مک رایان، مدیر برنامه اورژانس سازمان جهانی بهداشت هم گفت که خیلی عاقلانه نیست که زمان آماده شدن واکسن کرونا برای عرضه عمومی را حدس زد. او در این نشست خبری گفت اگر تا پایان سال کارایی یکی از واکسن‌های کرونا مشخص شود، سوال این خواهد بود که چه زمانی می‌توان آن را تولید انبوه کرد؟

سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که هنوز کارایی هیچ واکسنی حتی در پیشگیری از کرونا به اثبات نرسیده است و دشوار بتوان حدس زد آیا موج دومی از کرونا در راه باشد، زیرا که بسیاری از کشورها هنوز درگیر موج اول این بیماری هستند.

براساس آمار منتشر شده از سوی فرانس‌پرس، تا ساعت 11 به وقت گرینوویچ روز جمعه سوم ژوئیه 2020 انتشار ویروس کرونا تا کنون جان 521 هزار و 384 نفر را در سرتاسر جهان گرفته است.

در همین زمان تعداد مبتلایان در 196 کشور و منطقه جهان به 10 میلیون و 887 هزار و 320 نفر و تعداد شفایافتگان به 5 میلیون و 585 هزار و 100 نفر رسید.

با این حال این ارقام تعداد حقیقی ابتلاها و مرگ و میر را نشان نمی‌دهد، زیرا که بسیاری از کشورها تنها در حالات حاد اقدام به انجام تست کرونا می‌کنند و برخی دیگر کشورها اولویت انجام آزمایش را به افرادی که با مبتلایان در ارتباط بوده‌اند، می‌دهند و کشورهای فقیر هم که امکانات کافی برای انجام تست‌های کرونا ندارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید