ائتلاف عربی 4 پهپاد حوثی به پرواز درآمده به سوی سعودی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن جمعه 3 ژوئیه 2020 از رهگیری و انهدام 4 پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی که به سوی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بود، خبر داد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن همچنین تاکید کرد که پهپادهای بمب‌گذاری شده در آسمان یمن سرنگون شد.

المالکی تاکید کرد که ائتلاف عربی همه تدابیر لازم برای دفاع از غیرنظامیان بر مبنای قانون بین‌المللی را اتخاذ می‌کند.

به گزارش العربیه فرماندهی نیروهای مشترک در بیانیه‌ای گفت که نیروهای مشترک 4 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده را که شبه‌نظامیان حوثی‌ تروریست مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآورده بودند را رهگیری و منهدم کردند.

سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف در همین رابطه اظهار داشت که « نیروهای مشترک ائتلاف صبح امروز (جمعه) موفق شدند 4 پهپاد بمبگذاری شده را که شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآورده بودند را رهگیری و منهدم کنند که 3 فروند از آنها در آسمان یمن رهگیری و منهدم شده‌اند».

سرهنگ المالکی همچنین توضیح داد که نیروهای مشترک ائتلاف از آمادگی‌های عالی برای مقابله با این گونه تهدیدات و ناکام گذاشتن‌ آنها برخوردارند و قادر هستند این گونه پهپادها را بلافاصله پس از به پرواز درآمدن‌شان از مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی رهگیری و منهدم کنند.

المالکی نیز تاکید کرد که ائتلاف عربی همه تدابیر لازم برای دفاع از غیرنظامیان و مناطق مسکونی در چارچوب قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن را اتخاذ می‌کند.

سرهنگ المالکی پنج‌شنبه نیز از آغاز عملیات نظامی نوعی ضد شبه‌نظامیان حوثی و مقابله با ادامه حملات عمدی و سازمان یافته‌شان علیه پادشاهی عربی سعودی خبر داد.

براساس اعلام ائتلاف، این عملیات نظامی با هدف تضعیف و انهدام توان نظامی حوثی‌ها و در واکنش به تهدیدهای موجود صورت می‌گیرد.

المالکی در کنفرانسی خبری اعلام کرد که رژیم ایران به طور عمد موشک‌های پیشرفته در اختیار شبه‌نظامیان حوثی قرار می‌دهد تا امنیت منطقه را تضعیف کنند.

المالکی ضمن ابراز مخالفت با اعمال دیکته از سوی ایران بر شبه‌نظامیان حوثی، سپاه پاسداران ایران را به استفاده از گروههای بین‌المللی قاچاق برای وارد کردن سلاح برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید