سه افغان قربانی چاقوکشی در استکهلم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع خبری سویدن(سوئد) گزارش دادند، در نتیجه «چاقوکشی» شامگاه چهارشنبه 1 ژوئیه در مرکز استکهلم سویدن یک فرد جان باخت و دو نفر دیگر زخمی شدند که قربانیان این رویداد افغان هستند که پس از این حادثه مرکز استکهلم نیز بسته شد.

سایت «استکهلمیان دات کام» به نقل از روزنامه «اکسپرسن» نوشت، یک زدو خورد بزرگ در پارک «کونگز ت رد گوردن» واقع در مرکز استکهلم و هم‌چنین یکی از خیابان‌های مرکزی این شهر منجر به چاقو خوردن سه جوان شد.

روزنامه اکسپرسن اضافه کرده که هر سه فرد قربانی این رویداد مردان جوان متولد افغانستان هستند و یک مرد 20 ساله به اتهام اقدام به قتل توسط پولیس دستگیر شده است، این روزنامه نوشته که فرد متهم یک مجرم سابقه‌دار و شناخته شده نزد پولیس است که بارها به جرایم خشونت‌آمیز محکوم شده است.

روزنامه «اکسپرسن» نوشته که دلیل این درگیری و چاقوکشی ایجاد مزاحمت از سوی یکی از این سه افغان برای «دوست دختر» ضارب بوده است.

در همین حال، یکی از شاهدان عینی این حادثه گفته است: «اول همدیگر را هل دادند، بعد کمربندهایش را باز کردند به جان یکدیگر افتادند».

یکی دیگر از شاهدان عینی علاوه کرد: «یکی از سه فرد چاقو خورده با یک بطری به سر مرد بازداشت شده کوبیده که وی نیز متعاقب آن چاقو کشیده است».

شاهد دیگر اظهار کرده: «از هر طرف آدم می‌آمد. اول حدود 15 نفر بودند. اما بعد تعداد شان زیاد شد و یکی چاقو زد».

از سوی دیگر، اولا اوسترلینگ سخنگوی پولیس استکهلم پنج‌شنبه 2 ژوئیه به تلویزیون کانال 4 گفت، در حال حاضر پرونده این حادثه در مرحله تحقیق قرار دارد و محرمانه تلقی می‌شود.

وی اضافه کرد، تعداد زیادی از افراد شاهد این حادثه بودند و پولیس تصویری کاملاً روشنی از آن چه که اتفاق افتاده را در دست دارد.

گفتنی است که این درگیری که منجر به قتل یک افغان و زخمی شدن دو افغان دیگر شده در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب گسترده‌ای یافته است.

امید نوری یکی از کاربران نوشت: «ماها اروپا آمده‌ايم براى يك زندگى بهتر آخه چرا بايد اين كارا بايد بكنيم واقعاً جاى تأسف است».

رضا محمدی کاربر دیگری نوشت: «به بعضی‌های که از جامعه دینی، سنتی و در چارچوب و سخت‌گیری فرهنگی بزرگ شده و میاد در جامعه آزاد میشه این. متاسفم برای خانواده این عزیز».

مصطفی خادمی نوشت: «واقعا متاسفم. متاسفم که بعضی‌ها هدف شان را از آمدن به یک کشور جدید فراموش می‌کنند. امیدوارم این قضیه‌ها درس عبرتی بشود برای کسانی که هنوز باد جوانی شان نخوابیده‌».

ستایش کاربر دیگری نوشت: «دوستان اینها از جنگ و خونریزی آمده‌اند و دچار آسیب‌های روحی روانی هستند. حتما نیاز به مشاوره و دکتر دارند. بسیار زندگی سختی داشته‌اند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید