وقوع انفجاری شدید در سایت هسته‌ای نطنز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نيروهاى سپاه پاسداران صبح امروز پنجشنبه 2 ژوئیه درپی وقوع انفجاری بزرگ در سایت نطنز، در 270 کیلومتری تهران به حالت آماده باش درآمده و تدابیر امنیتی را افزایش دادند.

رسانه‌های ایران ضمن تایید خبر انفجار سایت اتمی نطنز در تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن این انفجار اعلام شد، «این حادثه هیچگونه تلفاتی نداشته و لطمه ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است.»

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی می‌گوید «بامداد امروز پنج شنبه (2 ژوئیه )به‌دنبال وقوع حادثه‌ای که چگونگی آن در دست بررسی است یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد.»

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفته این رخداد هیچ‌گونه تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است.
کمالوندی گفته از نظر احتمال ایجاد آلودگی نیز با توجه به غیر فعال بودن مجموعه ذکر شده جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

رمضانعلی فردوسی، فرماندار نطنز هم اعلام کرد به محض وصول خبر آتش‌سوزی که در بامداد امروزپنجشنبه 2 ژوئیه رخ داد، عوامل آتش‌نشانی و امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود که حادثه در محوطه باز سایت نطنز انجام شده و در فعالیت‌های این سایت نیز خللی وارد نکرده است.

شایان توجه است که در روزهای گذشته پس از انفجار و آتش‌سوزی کلینیک سینای اطهر و پیش از آن انفجار و آتش‌سوزی در منطقه پارچین، نگرانی‌هایی درباره ایمنی مراکز هسته‌ای ایران هم مطرح شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید