سخنگوی ائتلاف عربی: هدف قرار دادن غیرنظامیان خط قرمز ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، روز پنجشنبه 2 ژوئیه از آغاز یک عملیات نظامی ویژه علیه شبه نظامی حوثی خبر داد.

المالکی گفت هدف از این عملیات ویژه مقابله با اقدامات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی و متوقف کردن آنها از هدف قرار دادن مناطق مسکونی است.

سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی گفت پدافند سعودی طی چند روز گذشته 8 پهپاد متعلق به حوثی‌ها که به سوی مناطق مسکونی ریاض و دیگر مناطق سعودی هدایت شده بود را ردیابی و در آسمان منهدم کرد.

سرهنگ المالکی همچنین ازسرنگون کردن یک موشک باستیک ساخت ایران که توسط حوثی‌ها به سوی ریاض پرتاب شده بود خبر داد.

ترکی المالکی در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: «رژیم ایران به طور عمد شبه نظامیان حوثی را به موشک‌های مخصوص تجهیز می‌کند تا امنیت و ثبات منطقه را از بین ببرد».

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین سپاه پاسداران ایران را به استفاده از شبکه‌های قاچاق بین‌المللی برای ارسال سلاح به شبه‌نظامیان حوثی متهم کرد.

سخنگوی ائتلاف پشتیبانی از دولت قانونی یمن در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: «هدف قرار دادن مناطق و تاسیسات غیرنظامی خط قرمز است و ما به حوثی‌ها این اجازه را نخواهیم داد».

المالکی افزود، ارتش یمن به مدت 45 روز خویشتن‌داری از خود نشان داد و به آتش‌بس یک جانبه متعهد شده است اما طی این مدت شبه‌نظامیان تروریستی مورد حمایت ایران این آتش‌بس را رعایت نکردند.

المالکی اظهار داشت، در طی مدت 45 روز آتش‌بس حوثی‌ها 4 هزار و 276 مورد آتش‌بس یک جانبه را نقض کردند کما اینکه طی این مدت 118 موشک بالستیک توسط شبه نظامیان حوثی به سوی سعودی شلیک شده که همه آنها بدون استثناء به وسیله پدافند سعودی شناسایی، رهگیری و سرنگون شدند.

ائتلاف عربی پیشتر تصاویری از رهگیری و از سرنگون کردن پهپادهای حوثی ساخت ایران و همچنین تصاویری از هدف قرار دادن کارگاه‌های موشکی حوثی‌ها در استان صنعا را منتشر کرد. حوثی‌ها کارگاه‌های بستن قطعات موشکی ارسالی از ایران را در میان مناطق و خانه‌های مسکونی قرار می‌دهند تا از غیرنظامیان سپری انسانی استفاده کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید